• Без категорії

Гази і коліки у малюка

Гази і коліки у малюкаУ віці від трьох тижнів до трьох місяців звичним явищем вважаються коліки або гази, які супроводжуються різким, пронизливим плачем малюків. У батьків часто виникає відчуття власної безпорадності, вони страждають від неможливості знайти спосіб полегшити страждання дитини.

Точно невідомо, що саме є причиною кольок у дітей; причина може критися в незрілості травної системи, в стресі від всіх нових вражень, з якими постійно зустрічається малюк, включаючи і ступінь його чутливості до стимуляції, яку він одержує ззовні.

Твоє харчування впливає на коліки у твого малюка

· Цитрусові або кислоти

· Молочні продукти (молоко та сир швидкої ферментації)

· Овочі, зелень

· Коренеплоди, прянощі, кофеїн

· Шоколад

· Садові напої

Коліки можуть бути також спровоковані якими-небудь продуктами, введеними з молоком годуючої матері. Перш за все треба виключити можливість інших причин, проконсультувавшися у педіатра. Важливо відрізняти плач від колік від інших типів плачу. Існує тенденція приписувати без видимих причин плач малюка виключно колікам, а це не завжди так. Є маса причин, по яких дитина іноді плаче. Якщо підтверджено, що причиною плачу є коліки, ви зможете полегшити біль за допомогою масажу.

Як розрізнити плач при коліках або газах

Плач малюка при коліках пронизливий і раптовий, він ненадовго уривається і знову поновлюється. Малюк стискає кулачки, підтискає ніжки і вигинає спинку. Спочатку складно ідентифікувати цей плач, і батьки задаються питанням, як вони можуть допомогти своїй дитині, але у них не виходить заспокоїти його. Ці обставини часто породжують напругу між батьками, дитина ж вмить відчуває це: виходить замкнутий круг, з якого достатньо складно вирватися.

Що робити під час коліків

Перш за все, по-перше, треба пам’ятати, що коліки – це не патологія і до того ж – явище тимчасове, тому не потрібно лякатися. По-друге, треба запастися терпінням і прагнути зберігати спокій; і нарешті, ми можемо випробувати один із способів, детально описаних нижче.

· притиснемо дитину до себе, поклавши його обличчям вниз на руку, як би підвісивши, і погойдаємо.

· не змінюючи положення дитини, підкладемо їй під животик щось тепленьке.

· приготуємо йому гарячу ванну. Це допоможе заспокоїти малюка і дозволить нам ефективно провести сеанс масажу. Злегка намастимо свої руки маслом і спробуємо здійснити розслабляючі рухи на його животику, направлені вниз, для того, щоб допомогти дитині звільнитися від газів.

Якщо ми своїми руками передамо малюку спокій і покажемо йому своє розуміння, не дивлячись на те що ефект не буде моментальним, ми дамо малюку впевненість у тому, що, коли він потребує підтримки, ми знаходимося поряд, щоб допомогти йому.

Джерело www.7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...