• Без категорії

Функція навколоплідних вод

Функція навколоплідних водВідчувати себе освіченим завжди приємно. Приємно це удвічі, коли ти в положенні і інформована про самі різні сторони цього питання. Нижче висловлена інформація – ще один невеликий пазл в картинку знань про вагітність.

Одна з оболонок плодового міхура (амніон) виробляє навколоплідні води, або амніотичну рідину. Кількість навколоплідних вод збільшується протягом вагітності. Поповнення відбувається за рахунок рідини, яка пропотіває з кровоносних судин матері, а також сечі плоду. У цьому середовищі малюк проводить весь період внутрішньоутробного розвитку.

До 38-го тижню об’єм навколоплідних вод складає близько 1000-1500 мл, трохи зменшуючись до пологів. Навколоплідні води дозволяють малюку легко рухатися і в той же час роблять цей рух менш відчутним для його мами. Амніотична рідина оберігає малюка від зовнішніх дій (можливих ударів або поштовхів), а також захищає плід, пуповину і плаценту від здавлення стінками матки і бере участь в обміні речовин між матір’ю і майбутньою дитиною.

Склад навколоплідних вод також міняється залежно від терміну вагітності і включає безліч компонентів: білки, ліпіди і вуглеводи, фосфоліпіди, кисень і вуглекислий газ, електроліти, вітаміни, різні ферменти, гормони, чинники згортання крові, імуноглобуліни, антигени, відповідні групі крові плоду. А ще в них знаходяться пушкові волосинки, частинки первородного мастила, спущені з шкіри луски епітелію, секрети сальних залоз плоду, крапельки жиру.

Джерело: leb.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...