• Без категорії

Фрази, які псують літо мамам та їхнім дітям

Фрази, які псують літо мамам та їхнім дітямПовірте: ці фрази набили оскому не тільки вам, але і вашим дітям! Може, пора поміняти підхід?

Літо, звичайно, чудова пора, а канікули – взагалі свято для дитячої душі, але вам доводиться ох як нелегко! Ваше чадо, не зайняте, як протягом навчального року, доставляє вам чимало клопоту. Втім, деякі з цих клопотів ви сама собі придумуєте, повторюючи раз по раз, все літо, одні і ті ж фрази. Може, пора зламати систему і підійти до питання інакше? Представляємо ТОП-8 маминих фраз, які отруюють життя і їй, і дитині.

«Займи себе чим-небудь!»

Знайома фраза? Ви говорите її по п’ять разів на дню, тому що абсолютно вільна від навчання дитина тиняється по будинку і ниє: «Мама, мені нудно!» Але коли ви даєте малюку рада зайняти себе «чимось», то це скоріше схоже на те, що і ви сама не можете придумати йому відповідне заняття. До речі, якщо дитина не вміє себе розважати сама, то, швидше за все, вина лежить на вас, а не на ній: чому не навчили? Запропонуйте дитині якусь конкретну справу: намалювати вежу, допомогти вам з пранням, сплести собі фенечку.

«Відійди від телевізора!»

Як варіант – від комп’ютера. Витоки цієї проблеми – там же: дитина не уявляє собі, чим ще можна зайнятися, крім перегляду телевізора. Чому б вам не вимкнути телевізор на все літо і не відключити комп’ютер? Ах, ви сама не можете без нього жити? Тоді в чому проблема?..

«Ти будеш нормально харчуватися?!»

Вас уже дістало те, що дитина замість повноцінного сніданку, обіду і вечері перебивається печивом і морозивом. Ви хочете і далі сумлінно грати роль ідеальної мами, ось і намагаєтеся впихнути в неї суп. Цікаво, а як ви сама харчуєтеся в спеку? Теж налягаєте на борщ? Постарайтеся знайти компроміс між повноцінним харчуванням і дитячим небажанням їсти основні страви. Наприклад, заморозьте сік: вітамінів безліч, і теж холодний, як і морозиво. Замість капустяних млинчиків подайте оладки з малиною: смачніше, а вітаміну С стільки ж.

«Ти знову вимазався, як свинка!»

Так, влітку на вулиці повно спокус, повз які пройти просто неможливо. Наприклад, це так весело: обливатися водою, а потім гратися в пісочниці. Звичайно, футболки та сукні після таких ігрищ чорні від бруду. Вам набридло їх прати? Доручіть це своєму чаду. І ви розвантажитесь, і дитина зрозуміє, яка це нелегка праця – прати його речі.

«Тобі вже давно пора спати!»

Уже майже північ, а дитина ніяк не може втихомиритись? Можливо, справа не в тому, що вона страшенно вперта і неслухняна. Можливо, вся справа в спеці: ви, мабуть, теж по півночі крутитесь в ліжку і не можете заснути? Затягніть дитину в ванну: нехай прийме теплий душ. Поставте аудіо казку. Зрештою, підійміть і скажіть: «Раз вже ти все одно не спиш, давай разом перебирати квасолю!». Швидше за все, після цієї фрази її нестримно потягне до сну…

«Закрий двері, адже кондиціонер працює!»

Так, діти – істоти неуважні, і вашому синові абсолютно наплювати, скільки коштував вам недавно встановлений кондиціонер. Може, для ваших нервів і для збереження кондиціонера краще встановити на двері пружину, щоб вони самі захлопувалися?

«Ні, я не дозволяю, щоб твої друзі приходили до нас!»

Вас зрозуміти можна: після дитячих ігрищ квартира набуває вигляду місцевості, по якій пройшовся ураган. Але подумайте розсудливо: вас більше влаштує, якщо ваша дитина буде вештатися незрозуміло де і незрозуміло з ким? Якщо ні, вам доведеться потерпіти присутність його друзів. Це хороший привід познайомитися з ними і, можливо, вчасно помітити поганий вплив когось з приятелів на вашу дитину.

«Ах, ти дуже втомився, щоб мені допомогти?!»

Вам в це важко повірити, але – так: втомився. Біганина по двору забирає масу енергії, немає нічого дивного в тому, що ваш малюк ввечері ледве пересуває ноги. Хочете, щоб він вам допоміг? Перенесіть заходи з прибирання на першу половину дня, як тільки дитина прокинулася.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...