Фрази, які не варто говорити дитині

Фрази, які не варто говорити дитиніУ тебе нічого не виходить – дай я зроблю!

Психологи стверджують, що ця фраза травмує малюка і наперед програмує на невдачу. Він відчуває себе дурним і ніяковим і в майбутньому боїться вже проявити ініціативу, думаючи, що мама знову кричатиме.

Візьми, тільки заспокойся!

Важко деяким батькам витримати багатогодинне тужливе «ну будь ласка», «ну дай». Але, погодившись дати малюку те, що він просить, батьки, самі того не бажаючи, дають зрозуміти: ниттям і домовленостями можна добитися всього, і мамине «немає» не варто сприймати всерйоз.

Ще раз таке побачу – ти у мене одержиш!

Як показала практика, далі за загрози справа не доходить. Ні мама, ні тато не здійснять покарання, а дитина буде тільки налякана. Подібна фраза у дітей викликає лише образу і подив. Не лякай свого крихту. Дитина повинна точно знати, чого варто чекати в тому або іншому випадку. А раптові зриви батьків ні до чого хорошого не приведуть.

Я сказала негайно перестань!

Не варто так різко говорити з малюком! Це ж твоя дитина! Якщо ти зірвалася, краще вибачитися. Адже дитина ображається, відчуваючи себе абсолютно безправним. І замість того, щоб перестати починає протестувати – малюки плачуть і вередують, підлітки мовчки йдуть і замикаються в собі. Загалом, як ні крути, це фраза ніяк не допоможе добитися бажаного.

Ти повинен розуміти, що …

У багатьох дітей виникає захисна реакція на цю фразу і її занудне продовження. Малюк не розуміє моралей і, не слухаючи тебе, перемикається на щось інше. Гірше за все повчання сприймаються дитиною, коли він розбурханий, засмучений або розсерджений. Пам’ятай, він теж людина, у якого виникла якась проблема, і в даний момент він стурбований нею, і ніяк не приймає твої навіть найздоровіші і правильніші міркування.

Хлопчики (дівчатка) так не поводяться!

Постійно повторюючи це, батьки щеплять дитині певні стереотипи. І в дорослому житті, дорослий хлопчик сприйматиме власну емоційність як щось негідне, а дівчинка – випробовувати комплекси з приводу нежіночої професії або недосить прибраної квартири.

Не турбуйся через нісенітницю!

Можливо, для малюка це не нісенітниця! Пригадай себе в дитинстві! Так, дитина може турбуватися, що йому машинку не дали або будинок з кубиків розсипався. Адже в його маленькому світі саме машинка і будиночок – найважливіше! Демонструючи зневагу до проблем дитини, ти ризикуєш втратити його довіру і надалі не дізнатися про інших, зовсім не поганих проблемах свого малюка.

Побережи моє здоров’я!

Нерідко деякі мами говорять це малюкам. Але зрозумій, рано чи пізно все це перестає сприйматися всерйоз, як в казці про пастуха і вовків. І на дійсно погане самопочуття мами дитина за звичкою може не звернути уваги. Він подумає, що мама скаржиться лише б він перестав шуміти, стрибати, грати.

Ні, це ми не купимо – грошей немає (дорого)!

Важко пояснити малюку, чому не варто купувати все підряд. Але виходить, якщо у мами або тата будуть гроші – можна купити в магазині все! Малюк саме так розуміє цю фразу. Чи не краще сказати, мами і тата: така іграшка у тебе вже є, шоколаду багато шкідливо. Так, пояснювати завжди важко! Але дитина повинна розуміти, чому батьки йому це не купують.

У всіх діти як діти, а ти…

…господнє покарання, нечепура, розтяпа і т.п. Не треба подібні ярлики вішати на дітей! Це знижують самооцінку, і дитина дійсно починає їм відповідати.

В каждой стране есть свои известные каждому ребенку сказки. Польша также не стала исключением и многие польские народные сказки благодаря своей глубокой морали и интересным сюжетам стали популярными далеко за пределами этой страны.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...