Фрази батьків, що допомагають дитині вирости щасливою

Фрази батьків, що допомагають дитині вирости щасливоюНапевно, найважливіше в житті маленької дитини – це його впевненість у тому, що батьки її люблять, цінують і пишаються її успіхами. Підтримка батьків дуже важлива для дитини незалежно від її віку – але часто батьки роблять серйозні помилки, начебто прагнучи підтримати малюка в його невдачі, але в результаті роблячи йому ще гірше.

Між тим, є фрази, які допомагають батькам зробити свою дитину щасливою, впевненою в собі, товариською і сміливою. Головне – сказати їх у потрібний час у потрібному місті.

Часом ми дуже сильно посилюємо ситуацію, начебто бажаючи підтримати і заспокоїти дитину, кажучи підбадьорливі слова. І в результаті отримуємо від дитини не подяку, а агресію, сльози, істерику – одним словом, все, що в поняття «подяки» ну ніяк не вкладається! І це – показник збою у вашому з дитиною взаєморозумінні, показник того, що Ви щось робите не так.

У спілкуванні з дитиною потрібно використовувати деякі «чарівні» фрази, вимовлені до місця і спрямовані на підвищення самооцінки малюка і вселення в нього впевненості, що його люблять. Ці фрази можна застосовувати як у повсякденному житті, так і для втіхи дитини в разі якихось невдач і хвилювань.

  1. «Ми раді, що ти у нас є». Справа в тому, що маленькі діти думають, що все в світі відбувається тільки за їх бажанням: це вони викликають дощ, завдяки їм встає сонце і т.д. Так само вони вважають себе відповідальними і за події в сім’ї – наприклад, якщо ви сваритеся – вона думає, що це через нього. А якщо Ви ще підкріплюєте цю впевненість словами: «Ти в усьому винен», «Через тебе я змушена сидіти вдома» та ін. – Його почуття провини ще більше посилюється. Тому дитині необхідна впевненість, що її існування приносить щастя, що їй раді. Тільки тоді у дитини в голові з’явиться установка: «Так, батьки сваряться, але вони щасливі, що я у них є!».
  2. «Ми любимо тебе». Причому ця фраза не повинна супроводжуватися доповненнями кшталт «Я тебе люблю, але прибери у своїй кімнаті», «Ти забруднив штанці – я тебе більше не люблю». Любов не повинна асоціюватися у малюка з якими-небудь вчинками, і вже тим більше, він не повинен думати, що зобов’язаний «заслужити» любов! Інакше така установка негативно позначиться на всьому його подальшому житті (в тому числі і особистому). Тому Ви повинні донести до малюка, що Ваша любов до нього безумовна, але іноді він допускає речі, які Вам не подобаються, наприклад: «Ми тебе дуже любимо, але те, що ти розкидаєш іграшки і не прибираєш за собою – це погано».
  3. «Ми розуміємо тебе». Якщо Ваш малюк втратив улюблену іграшку, боїться темряви і вірить в монстрів – це дійсно може стати для нього трагедією. І фрази, спрямовані, начебто, на його втіха: «Це всього лише іграшка, не переживай, купимо нову», «Монстрів не буває, і в темряві нічого боятися» – жодним чином не допоможуть йому. Швидше навпаки, дитина подумає, що Ви недооцінюєте його проблеми, знецінюєте його самого як особистість і не вважаєте за потрібне рахуватися з його думкою. Малюк в такі моменти потребує співчуття і розради.
  4. «Ти у нас дуже сильний!». За будь-яке, навіть найменше досягнення малюка необхідно хвалити і говорити, як ви в нього вірите, який він у вас сильний. Виграшними будуть фрази: «Ми знали, що ти зможеш», «Ти дуже добре все зробив», «Ми пишаємося тобою». Але навіть якщо у малюка щось не вийшло, ні в якому разі не «добивайте» його фразами: «Ти постійно програєш», «Ти плакса, розмазня», «Ти не вмієш давати здачі і битися». Це може серйозно підірвати його віру в себе і в вас.
  5. «Ти у нас розумниця, ти обов’язково впораєшся». Малюк вперше намагається їсти ложкою або вже вкотре не може зав’язати шнурки правильно. Що робити? Іноді батьки в серцях вимовляють: «І що тільки з тебе виросте?», «Дай, я сама зроблю – тебе поки дочекаєшся». Це в корені невірно, якщо тільки Ви, звичайно, не бажаєте виростити закомплексовану, інфантильну людину, яка не впевнена у собі і нічого не в змозі зробити самостійно. Якщо ж Ви хочете бачити Вашого малюка самостійним і щасливим, підбадьорюйте його так: «Спробуй ще раз, я в тебе вірю, у тебе обов’язково повинно вийти!».
  6. «Ми довіряємо тобі». Батьки повинні знати, що діти з величезним запалом намагаються виправдати довіру, яку ви їм надали. Не можна показувати малюкові, що ви сумніваєтеся в його силах або не довіряєте йому: «Ти не впораєшся з цим», «Навряд чи в тебе щось вийде». Навіть якщо ви сумніваєтеся в його здібностях – підбадьорте його, а якщо у нього щось не вийде – підтримайте і вселити впевненість, що наступного разу у нього неодмінно має все вийти!
  7. «Ми завжди будемо з тобою». Дитина повинна знати, що, що б не трапилося в її житті – батьки завжди прийдуть на допомогу. Завдяки цьому знанню, вона зможе багато чого подолати і багато чого досягти. Навіть якщо в якийсь момент Ви не можете приділити їй достатньо уваги – не “відкидайте» дитину від себе фразою: «Зараз мені ніколи». Краще дайте більше розгорнуту відповідь: «Зараз мені ніколи, але я скоро закінчу свої справи – і ми обов’язково з тобою це обговоримо. Мені здалося, це дуже цікаво! ». Якщо ж Ви раптом випадково дозволили собі різке висловлювання на адресу дитини – підійдіть до неї і скажіть: «Прости мене, будь ласка, я була не права. Я розлютилася – і не змогла стриматися. Знай, що, незважаючи ні на що, я тебе дуже люблю! ».

І найголовніше – вимовляючи ці фрази, Ви повинні бути впевнені в своїх словах. Діти дуже тонко відчувають нещирість – і, запідозривши недобре, можуть просто перестати Вам довіряти. Крім того, діти дуже точно оцінюють свої здібності – і якщо Ви говорите пухкенькій дівчинці, що вона природжена балерина – вона навряд чи сприйме Ваші слова всерйоз.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...