Француженки не бояться народжувати!

093Титул самої чадолюбної нації в Європі, що довгий час належав ірландцям, може незабаром перейти до французів.

Після тривалого періоду стійкого зростання рівень народжуваності у Франції досяг рекордної відмітки за останні 25 років, і зараз на кожну французьку жінку доводиться в середньому по 2 дитина.

У Ірландії на кожну жінку доводиться по 1.9 дитина, в середньому по Європі цей показник складає 1.5.

За останніми даними, три чверті приросту населення Франції забезпечується за рахунок нових народжень, чверть як і раніше доводиться на міграцію. При цьому діти мігрантів складають близько 20% від загального числа французьких новонароджених.

Спостерігачі пов’язують зростання народжуваності у Франції з успішною соціальною політикою держави, що робить все можливе, щоб забезпечити француженок можливістю суміщати роботу з вихованням одного або декількох дітей.

Декретна відпустка з практично повним збереженням дарування складає у Франції 20 тижнів, і збільшується при народженні другої і третьої дитини. Багатодітні матері користуються цілим набором соціальних пільг, включаючи значне зниження податкового тягаря і безкоштовний проїзд на громадському транспорті. У разі неможливості продовжувати роботу, протягом року після народження третьої дитини жінці виплачується допомога, досягаючі 1000 євро в місяць.

В той же час у Франції робиться цілий ряд заходів, покликаних максимально спростити і здешевити догляд за дітьми дошкільного віку. Зокрема, послуги державних ясел, що приймають немовлят починаючи з двох місяців, надаються майже безкоштовно або за невелику платню залежно від доходу молодої сім’ї, а дитячі сади для дітей старше за три роки працюють безкоштовно для всіх без виключення.

В результаті три чверті французьких жінок, що мають більше однієї дитини, продовжують працювати, загальний же рівень зайнятості серед жінок у віці 25-49 років досягає у Франції 81%.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...