Фотографуємо новонароджених: ідеї та поради

фотографування новонародженихНовонароджені діти першого місяця життя після годування досить міцно сплять (чого вже не скажеш про двомісячну дитину), їх можна легко покласти у зворушливу позу або переодягнути, тому батьки мають можливість знімати чудові фотографії. Головне, не пропустіть ці перші 3-4 тижні життя вашого малюка і багато фотографуйте.

Отже, правило номер один: не використовуйте фотоспалах – шкіра буде виглядати нерівною, а фотографія втратить всі природні відблиски і тіні. Постарайтеся максимально використовувати природне освітлення – фотографуйте вдень, в пік освітленості, але не на відкритому сонці, підсуньте стіл (диван, ліжечко) ближче до вікна.

Організуйте місце фотозйомки – невеликий закуток у кімнаті, в якому ви будете змінювати декорації. Фоном для домашньої фотостудії може стати красива тканина, простирадло, махровий рушник світлих (переважно однотонних) пастельних тонів, все, що має красиву фактуру. Плетена крупною в’язкою ковдрочка підкреслить шкіру дитини і зробить кадр зворушливим і затишним.

Не бійтеся також яскравих кольорів – вони прикрасять кадр. Головне – їх не повинно бути багато, щоб не відволікати увагу від дитини. Якщо тато чи мама фотографуються разом із малюком, вони не повинні бути яскраво вдягнені. Ніяких картатих сорочок і халатів у смужку. Вітається мінімалізм, простота і світлі тони. Пам’ятайте – в центрі кадру ваша дитина, а не напис на футболці.

Дуже вигідно виглядають на дитині в’язані шапочки, пов’язки та шкарпеточки. Про цей нескладний реквізит бажано подумати ще до народження малюка – навряд чи у мами потім знайдеться час плести. Клубки ниток, мереживо, великі плетені кошики, гаптована ковдра і різноманітні пледи, бабусина стара хустина, живі квіти – все це може служити додатковими аксесуарами.

Придумайте оригінальний казковий сюжет (маленький Пітер Пен у хмарах, Дюймовочка на зеленому листочку посеред ставу, та що завгодно!). Зшийте смішний костюм, підберіть реквізит, розкладіть заздалегідь вигадану вами сцену на столі (підлозі), помістіть туди сплячу дитину, і, поклавши її в потрібну позу, створіть оригінальну фотографію. Покладіть поруч якийсь предмет, щоб можна було порівняти з ним крихітку – парасольку, гітару, валізу. Знімати треба зверху, ставши на табурет або диван.

Дуже цікаві виходять фотографії, коли новонароджений спить на великих руках тата. Зіграйте на контрастах – покладіть поруч із долонькою або п’ятою дитини свою долоню, щоб підкреслити, яким же крихітним був малюк.

Навіть якщо ваш фотоапарат дуже барвисто передає кольори, не забувайте про класичну чорно-білу фотографію – такі портрети виглядають дуже стильно.

Чого робити не варто:

— Знімати дитину через прути ліжечка.

—  Використовувати фотоспалах — ви можете налякати вашого малюка.

— Фотографувати на відкритому сонці.

— Знімати дитину у великій кількості одягу або пелюшках, адже саме шкіра дитини, пальчики, складочки на ніжках роблять знімки такими зворушливими.

— Фотографувати з відстані меншої, ніж 1 метр. Якщо хочете зняти крупний план – використовуйте зумм для зйомки, щоб уникнути оптичних викривлень.

— Нехтувати правилами безпеки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...