Форма живота при вагітності

Форма живота при вагітностіВагітність у кожної жінки – це індивідуальний процес. І тут мова йде не тільки про особливості виношуванні плоду, а й про форму живота. Коли звертають увагу на форму живота близькі вам люди, в більшості випадків вони намагаються вгадати, хто всередині – хлопчик чи дівчинка. Лікарі ж до цієї теми ставляться зовсім по-іншому. Для них форма живота в першу чергу свідчить про положення плоду і розмір матки.

З проходженням вагітності розмір і форма вашого животика починають змінюватися. Все це пов’язано з інтенсивним ростом матки.

Уже на 5-му тижні розвитку ембріона матка починає збільшуватися в розмірах, проте візуально живіт залишається таким же, як і до вагітності. На восьмому тижні вагітності ваша матка буде вже розміром з апельсин, але, ні ви, ні оточуючі вас люди не помітять жодних змін. А ось на 12-му тижні виношування плоду лікар вже зможе намацати матку, адже на цьому етапі дно матки підніметься до краю лобка. У наступні кілька тижнів вагітності матка поступово підніматиметься від лобка до пупка і ваш округлий животик вже буде помітний всім оточуючим. На 28-му тижні матка підніметься над пупком на 4-6 сантиметрів. Максимально матка може піднятися на рівень ребер, це трапляється на 36-му тижню вагітності. А ось вже через 4 тижні ви зможете відчути, що живіт трохи опустився, так відбувається безпосередньо перед пологами.

У другій половині вагітності форма живота має деяке медичне значення. Якщо вагітність протікає нормально і плід знаходиться в правильному положенні, то живіт матиме яйцевидну форму. Про наявність надмірної кількості вод буде свідчити той факт, що живіт стане кулястим. Якщо ж плід знаходиться у поперечному положенні, то форма живота буде візуально схожа на поперечний овал.

Жінку з вузьким тазом, яка буде народжувати вперше, також можна визначити за формою живота. В цьому випадку, живіт гострий і трохи загострений вгору. Якщо жінка народжує вдруге, то він буде трохи відвислим.

Особливу увагу лікарі звертають на форму живота безпосередньо перед пологами. Якщо вона здасться незвичайною, то цілком можливо, що лікар відправить вас на рентгенопельвіометрію. Ця процедура повністю безпечна для малюка, з її допомогою можна визначити внутрішні розміри тазу. Після неї можна буде визначитися з тим, яким чином ви будете народжувати. Можливо, таз виявиться занадто вузьким, в такому випадку лікар запропонує народжувати шляхом кесаревого розтину.

В принципі, форма живота під час всієї вагітності залежить від багатьох факторів. Наприклад, від статури жінки, будови тазу та стану м’язів. Також впливає і спосіб життя майбутньої матері до вагітності.

Абсолютно природно виглядає те, як на початку вагітності майбутня мама починає скаржитися на те, що живіт росте дуже повільно, до кінця ж вагітності, навпаки, буде здаватися, що ріст живота проходить занадто стрімко.

Динаміка збільшення живота та зміни його форми в першу чергу пов’язана з збільшенням ваги. Якщо ви будете набирати кілограми занадто швидко, то це свідчить про накопичення зайвого жиру, затримці рідини і в подальшому можливі навіть внутрішні набряки. Особливо стежити за своїм здоров’ям потрібно тим жінкам, у яких ще до вагітності спостерігалася надлишкова маса тіла.

Що стосується форми живота, то існує безліч народних прикмет. Саме за формою животика, кажуть, можна визначити стать дитини. Але ніякого медичного підтвердження цим фактам немає.

Не звертайте уваги на різні прикмети, намагайтеся більше розмовляти з малюком, адже там усередині, він все прекрасно чує і розуміє. Форма живота далеко не найважливіший фактор при вагітності. Важливо інше – виносити здорову дитину. Тому, якщо є якісь сумніви, радьтеся з лікарем.

Джерело:  детский сайт

Фото з сайту: www.raut.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...