Фізіотерапія для дитини: методи лікування, перевірені часом

Фізіотерапія – дивовижне поєднання наукових досягнень із цілющими силами природи, яке можна сміливо використовувати для лікування застуди у дитини. Які ж бувають процедури?

За допомогою фізіотерапії (або, як кажуть – фізпроцедур) може значно поліпшити стан дитини з захворюваннями дихальних шляхів і внутрішніх органів, травмами м’яких тканин та кісткової системи, пошкодження нервів, зовнішніх та внутрішніх гнійних процесів. Важливо правильно підібрати методику, визначити необхідні параметри, курс та дозування.

Тільки кваліфіковані спеціалісти можуть зробити це правильно!

ЦІЛЮЩЕ УФ-ВИПРОМІНЮВАННЯ

інфрачервоне світло, що входить до складу сонячного спектру і має довгі (більше 760 нм) промені, глибоко прогріває тканину, підвищує кровопостачання в зоні опромінення. І гріх цією важливою властивістю сонячних променів не скористатися. За допомогою методу УФ-випромінювання можна домогтися болезаспокійливу і протизапального ефекту.

Промені сонячного світла використовуються для загального опромінення тіла або ділянок тіла дитини (загартовуючий і загальностимулюючий ефект), а також для локального впливу. Наприклад, для лікування запальних і гнійних процесів на шкірі і слизових оболонках.

УФ-випромінювання через тубус (“тубус-кварц”) на ділянку мигдалин застосовують при гострих і хронічних тонзилітах, на ділянку носа – при ринітах і носінням патогенних мікроорганізмів, наприклад таких як золотистий стафілокок.

ЕЛЕКТРИЧНИЙ ВПЛИВ

Концепція електролікування включає в себе вплив на організм людини різними типами електричного струму і електромагнітного полем. Завдяки цим методикам вдається досягти цілого комплексу найрізноманітніших ефектів: посилення кровотоку в області впливу, потужної рефлекторної та м’язової стимуляції, глибокого прогріву тканин і т. д.

Найбільш поширеними методами в педіатрії є УВЧ і електрофорез.

Під дією УВЧ на грудну клітину (електричного поле ультрависокої частоти) відбувається посилення кровопостачання органів дихання, розслаблення бронхіальної мускулатури і зниження секреції слизу. Ці ефекти дозволяють полегшити обструктивний бронхіт і прискорити одужання дітей з обструктивним або тривалим бронхітом.

У електрофорезі (постійні струми) поєднуються два ефекти: вплив фактичного електричного струму на організм дитини і медикаментів введених за допомогою цієї методики.

Це важливо! Після будь-якої процедури в фізіотерапевтичному кабінеті, ви не можете відразу виходити на вулицю. Посидьте із малюком 20-30 хвилин в коридорі, щоб не нудьгувати захопіть із собою книгу із яскравими ілюстраціями!

ЛАЗЕРНЕ ЛІКУВАННЯ

В основі лазерної терапії базуються фізичні явища: клітини і тканини поглинають світло, перетворюючи його в енергію, яка виражається в нагріванні тканин. В залежності від потужності лазера і довжини хвилі, можна викликати коагуляцію тканин або їх легкий нагрів.

У дитячій практиці лазерна терапія найчастіше використовується як своєрідний аналог акупунктури, тобто промінь світла впливає на певні рефлексогенні точки. Так, за допомогою лазера можна зменшити набряк і запалення в області аденоїдів, тобто поліпшити стан малюка при їх запаленні або збільшенні (гіпертрофії).

ЗЦІЛЕННЯ З УЛЬТРАЗВУКОМ

Під дією ультразвукових хвиль, клітини і тканини входять в певні коливання. Така своєрідна мікро-вібрація призводить до збільшення кровотоку в області впливу, зміни електричного потенціалу та інших біофізичних ефектів. В результаті можна прискорити розв’язання локального запального процесу і зменшити відчуття болю.

ДОМАШНЯ ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ

Також деякі методи фізіотерапевтичного впливу можуть бути реалізовані в домашніх умовах. Наприклад, можна доставити цілющі речовини і полегшити відхід мокротиння за допомогою інгаляцій. Гарячі або парові інгаляції ефективні при кашлі на фоні фарингіту та ларингіту (запалення стінок глотки та гортані).

Для того, щоб впливати на нижні дихальні шляхи: трахею та бронхи, необхідно створити дрібнодисперсну пару. Ультразвукові або компресійні інгалятори, які створюють саме таку пару, називаються небулайзерами, від лат. “nebula” – хмара або туман.

“Хмара” вологи проникає в бронхи і відкладається на віях клітин, що утворюють слизову оболонку. Завдяки цій терапії вдається розрідити мокротиння і відновити рухливість вій. Лікарські речовини, введені за допомогою інгаляції, такі як гормони або муколітики, надають ефект безпосередньо в джерелі запалення.

Примітка! Протипоказання до проведення як гарячих, так і холодних інгаляцій є висока температура дитини – понад 38 градусів по Цельсію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...