Фізичні навантаження під час вагітності

Фізичні навантаження під час вагітності Під час вагітності важливо не лежати на дивані, а вести активний спосіб життя і давати своєму організму фізичні навантаження. Так ви зможете позбавитися зайвих кілограмів і поганих думок, які лізуть в голову варто тільки прилягти, крім того, поліпшується кровообіг, підтягаються м’язи, поліпшується настрій і загальний фізичний стан жінки.

Будь-який акушер скаже вам, що помірні фізичні навантаження під час вагітності поліпшать самопочуття майбутньої матусі і допоможуть в пологах, звичайно, якщо немає протипоказань. Перед тим, як приступати до спортивних тренувань потрібно обов’язково відвідати гінеколога і одержати “допуск” до занять. Якщо у вас були у минулому викидні, є загроза переривання вагітності зараз, маткова кровотеча, підвищений артеріальний тиск, токсикоз, тоді лікар буде проти яких-небудь фізичних занять. Проте якщо ви відчуваєте себе чудово, то гінеколог сам порадить вам зайнятися спортом.

Стрибати, бігати або кататися на ковзанах вагітній жінці не варто, а ось зайнятися йогою, аквааеробікою або плаванням – завжди будь ласка. У ідеалі починати займатися спортом потрібно ще на стадії планування малюка, перед зачаттям, щоб фізичні навантаження негативно не відобразилися на перебігу вагітності.

Плавання відмінно знімає утомленість і негативні емоції, хворобливі відчуття в спині, що посилюються в другій половині вагітності через живіт, що росте, підіймається загальний тонус організму. Крім того, плавати дуже приємно, а затримка дихання матусі під час пірнання тренує малюка до браку кисню в пологах.

Йога – відмінний вибір для будь-якої людини, а для майбутньої матусі так особливо. Дихальні вправи, плавні рухи, уміння концентрувати увагу, знаходити баланс між фізичним і духовним станом – для вагітної жінки немає нічого краще! Слід зазначити, що займатися йогою слід тільки під пильною увагою інструктора.

Гімнастикою можна займатися не тільки в спортивних клубах, але і удома. І в цьому її і плюс, і мінус для вагітної жінки. З одного боку ходити нікуди не треба, можна і удома позайматися. З другого боку від матусі потрібна дисципліна, адже складно примусити себе удома робити вправи, коли по телевізору показують улюблений серіал. Крім того, на заняттях в спортивному залі вагітна жінка має нагоду спілкуватися з іншими матусями, обмінюватися досвідом і виконувати вправи під керівництвом тренера.

І остання порада: почавши давати організму фізичні навантаження, не лінуйтеся і не припиняйте їх. Вони послужать вам гарну службу під час пологів і після них, коли матусі знадобиться витримка, терпіння, а догляд за малюком зажадає чималих зусиль.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...