• Без категорії

Фітнес і вагітність

Фітнес і вагітність

У періодвагітності помірні фізичні навантаження необхідні, але чи можна займатисяфітнесом під час вагітності? Суперечки ведуться вже багато років. Але багатоекспертів схиляються до думки, що фітнес і вагітність – відмінне поєднання.Такий вид систематичних тренувань позбавить вас від болю в попереку, знизитьнавантаження на хребет, усуне набряки, запори і поліпшить кровообіг, щонеодмінно піде на користь майбутньому малюкові. Займаючись фітнесом, ви значноприскорите процес відновлення після пологів і відмінно підготуєтеся до самихпологів душею і тілом. Існує безліч спеціальних програм, в яких фітнес івагітність поєднуються найбільш оптимально. Вони розроблені кращимиінструкторами з урахуванням особливостей вашого фізичного стану. Рекомендуєтьсяпроводити заняття під наглядом лікаря.

Які види фітнесу краще підходять для вагітних?

Ходьба чудово зміцнює серцево-судинну систему,усуває багато проявів токсикозу на ранніх стадіях. Такий фітнес під часвагітності збільшує вашу витривалість, заспокоює нерви, але при паховій грижі іна пізніх стадіях вагітності від неї краще відмовитися.

Аквааеробіка, плавання допоможе зняти напругу в м’язах,поліпшити кровопостачання органів і зняти стрес, тут дуже важливо стежити затемпературою води, вона не повинна бути дуже гарячою чи холодною.

Танці для вагітних розвинуть необхідні групим’язів живота, таза, попереку, при цьому забезпечать глибокий, делікатний масажвнутрішніх органів. Танці відновлюють функції кишківника,роблять травлення більш комфортним, ефективно допомагають при м’язових спазмах,служать відмінною профілактикою складних і передчасних пологів. Для безпекивашого малюка рекомендується уникати різких нахилів, поворотів і швидкого темпупри заняттях.

Пілатес ( фітбол ) для вагітних зміцнить ваше тіло,поліпшить кровопостачання таза і прилеглих до нього органів. Фітбол чудово зміцнює хребет і поперек, сприяє розтяжцім’язів промежини, зменшенню болю при сутичках в процесі пологів і більшшвидкому просуванню дитини по родових шляхах.

Йога для вагітних: Під час навчання дихальним технікам випройдете підготовку до правильного дихання під час пологів. Йога зміцнює всім’язи, необхідні в пологах – прес, стегна, малий таз. Такий вид фітнесу під часвагітності просто необхідний.

Якими видами спорту і вправами фітнесу під часвагітності займатися не варто?

Не можназайматися вправами, пов’язаними з розтяжкою м’язів живота, небажано займатисягруповими тренуваннями, тут краще індивідуальний підхід. Їзда на велосипедідозволена тільки по прямій. Забороняється їздити по пересіченій місцевості. Убасейні можна займатися стрибками у воду, віддайте перевагу спокійному плаваннюта аквааеробіці. Бігати краще повільно і на короткідистанції. Не рекомендується верхова їзда, альпінізм, всі види спорту,пов’язані з ризиком, дайвінг.

Перед походом у фітнес- клуб, який би ви вид фітнесу для вагітних невибрали, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем, адже можутьматися певного виду протипоказання. При деяких патологіях фітнес і вагітністьнесумісні. А можливо, буде корисно поєднувати кілька видів фізичнихнавантажень:фітбол і йога не тільки полегшатьперейми, але і дозволять досягти гармонії душі і тіла. Добре підібрана програмафітнесу під час вагітності стане вашим незамінним супутником до самих пологів.Та й після пологів можна зайнятися спеціальною гімнастикою разом з малюком.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...