ФІТНЕС ДЛЯ ВАГІТНИХ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРАВИЛА

Всі лікарі в один голос стверджують, що вагітність – це не хвороба. Це особливий стан організму жінки, коли всередині росте і розвивається нове тендітне життя. Зміни в цей період настільки кардинальні, що в другій половині вагітності жінка часто відчуває втому, сонливість, тяжкість в ногах та ін. При цьому, фізичне здоров’я жінки – запорука народження здорової дитини, тому при відсутності патологій перебігу вагітності майбутній мамі, як правило, показана фізична активність. Безумовно, в даному стані необхідно дотримуватися спеціальної фітнес-програми. У чому ж її особливості?

Фітнес для вагітних – це не тільки фізичні вправи, але і навчання технікам розслаблення і дихання. Рівний емоційний фон – необхідна якість не тільки для вагітних, але і для молодих мам, так як знервований стан може негативно позначитися на розвитку плоду, а після пологів передатися новонародженому (адже не секрет, що якщо неспокійна мама, то і малюк плаче частіше) .

Правильне дихання, у свою чергу, може полегшити перейми, допоможе впоратися зі страхами і стане запорукою пологів без ускладнень. Вправи у фітнесі для вагітних спрямовані також на зміцнення певних груп м’язів. Перш за все, це необхідно, щоб уникнути внутрішніх травм під час пологів. Велике навантаження під час вагітності лягає на спину, і мінімізувати ризик виникнення проблем з хребтом дозволять спеціальні вправи.

Ось правила, які зроблять фітнес для вас насолодою, а ваше відображення в дзеркалі бездоганним:

  • поетапний підхід: почніть тренування з аеробних занять, ходьби, плавання, не надто навантажуючи м’язи, приділяйте їм 20 хвилин 2-3 рази на тиждень і поступово, уважно спостерігаючи за своїм станом, збільшуйте навантаження:
  • гнучкість: розтяжка необхідна, щоб підготувати м’язи до більш серйозних навантажень. Намагайтеся перед силовими тренуваннями плавно і повільно, без ривків, розтягувати м’язи стегон, живота і спини:
  • вправи на опір: наприклад, вправи на прес, однак не рекомендується в перші місяці після пологів виконувати вправи на нижній прес. Підберіть кілька нескладних вправ на основні групи м’язів і спробуйте ввести собі в звичку їх щоденне виконання, тоді зайві кілограми розчиняться без залишку.

Які б завдання перед вами не стояли – підготовка до пологів або відновлення після них, не забудьте порадитися з лікарем і довіряйте своє здоров’я і фізичну форму тільки професіоналам.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...