Фітбол для вагітних

Фітбол для вагітнихФітбол вперше з’явився у Швейцарії. Саме там придумали гімнастику на м’ячі, яка сьогодні відома в усьому світі.

Заняття фітболом допомагають:

1. зміцнити м’язи спини та хребет;
2. відновити після травм опорно-руховий апарат;
3. підготуватися вагітним до пологів;
4. тримати фігуру в хорошій формі.

Що таке фітбол?

Фітбол являє собою ортопедичний м’яч, призначений для занять гімнастикою. Його виготовляють різних розмірів. М’яч слід підбирати відповідно зросту людини, яка буде займатися з ним. Чим більше зріст, тим більше повинен бути діаметр м’яча. Крім того, необхідно звернути увагу на якість матеріалу виробу. При пошкодженні фітбол повинен потихеньку спускатися, а не лопатися.

Для вагітних рекомендовані спеціальні м’ячі з нековзною стороною. Надути такий м’яч можна звичайним насосом. Жорсткість м’яча слід підбирати індивідуально. Коли ви сидите на м’ячі, коліно по відношенню до стегна має бути розташоване приблизно сантиметрів на 10 нижче. Крім того, фітболи бувають різних кольорів, що дозволяє вибрати найбільш симпатичний вам варіант.
Коли можна вагітним займатися з фітболом?

Для майбутніх матусь існує спеціальний комплекс вправ з фітболом. Заняття не мають протипоказань при нормальному перебігу вагітності. Вправи можна виконувати протягом усього терміну – це дозволить зміцнити організм і мами, і малюка, прийняти дитині правильну позу перед пологами, а матері швидше відновитися після пологів. Якщо ж під час виношування дитини існують ускладнення, необхідно звернутися до фахівця за порадою.

Крім вправ, може виявитися, що сидіти на м’ячі набагато зручніше, ніж на чому-небудь іншому. Майбутні мами, сидячи на «імпровізованому стільці», знімають напругу з суглобів і хребта, полегшують больові відчуття в спині.

Багато пологові будинки зараз практикують пологи на фітболі. Таке пристосування дозволяє прийняти найбільш зручну позу під час пологів і згладити біль від сутичок.
Які бувають вправи?

Всі вправи розглянутої гімнастики діляться на три групи:

1. На розслаблення;
2. На зміцнення м’язів і розтяжку;
3. Тренування м’язів промежини (вправи Кегеля).

Як займатися?

Вправи на фітбол – щадна гімнастика з помірними навантаженнями. Вона підходить людям з різною підготовкою. Якщо є можливість, краще займатися з інструктором, тим більше під час вагітності і якщо до цього ви ніколи не займалися. Якщо такої можливості немає, можна знайти комплекс вправ і виконувати їх вдома. При першому освоєнні м’яча бажано щоб хтось притримував його для уникнення зісковзування.

Заняття слід починати з короткої розминки. Після чого рекомендують зробити самостійно невеликий масаж шиї, голови і приступити до розслаблення суглобів. І лише після всього цього можна переходити до вправ на розтяжку. Закінчувати заняття необхідно повним розслабленням.

Дуже важливо завжди залишатися активною, навіть під час виношування дитини. Адже вагітність – не хвороба, а тимчасовий особливий стан жінок. Правильно підібрані фізичні навантаження завжди сприяють гарному настрою і хорошому самопочуттю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...