• Без категорії

Фактори, що провокують розрив відносин

Фактори, що провокують розрив відносинВчені провели масштабне дослідження, результати якого допомогли виділити сім факторів, що сприяють розриву відносин.

Вчені проаналізували результати шести останніх досліджень, в яких взяли участь понад шість з половиною тисяч чоловік. Отримані результати дали можливість скласти список з семи головних чинників, які призводять до розриву відносин.

“Фактори, що впливають на розрив, пов’язані з наявністю у партнера небажаних рис характеру, нездорової поведінки (в сексуальному, романтичному і дружньому контексті) і сексуальної несумісності”, – йдеться в статті в журналі Personality and Social Psychology Bulletin.

Список з семи факторів, які стають причиною розриву відносин:

  • зовнішня непривабливість;
  • неправильний спосіб життя;
  • різні релігійні погляди;
  • небажані риси характеру;
  • соціальний статус;
  • сексуальна несумісність;
  • різні цілі в стосунках.

Дослідники виявили цікаву особливість: паралельно з пошуком позитивних сторін в партнері людина підсвідомо “винюхує” його негативні сторони, які можуть привести до розриву.

“Як правило, речі, які можуть заподіяти людині шкоди, набагато важливіші позитивних сторін, які можуть принести ці відносини”, – пояснює таку поведінку професор Грегорі Вебствер, доцент кафедри психології і один з авторів дослідження.

Раніше в одному з подібних досліджень вчені опитали більше п’яти тисяч респондентів на предмет негативних рис партнерів, з якими вони не могли б миритися. Лідируючі позиції зайняли неохайність, надмірна лінь і брак коштів. При цьому жінки однією з найбільших проблем назвали відсутність почуття гумору у чоловіка.

Ще одне дослідження показало, що сучасні чоловіки вважають за краще не заводити стосунки з жінками, розумнішими за себе, занадто балакучими жінками і тими представницями слабкої статі, яких мало цікавить секс.

Найпоширенішими проблемами довгострокових відносин були названі прояв агресії і невірність, короткострокових – погане здоров’я і недотримання правил гігієни.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...