Фактори, що провокують розрив відносин

Фактори, що провокують розрив відносинВчені провели масштабне дослідження, результати якого допомогли виділити сім факторів, що сприяють розриву відносин.

Вчені проаналізували результати шести останніх досліджень, в яких взяли участь понад шість з половиною тисяч чоловік. Отримані результати дали можливість скласти список з семи головних чинників, які призводять до розриву відносин.

“Фактори, що впливають на розрив, пов’язані з наявністю у партнера небажаних рис характеру, нездорової поведінки (в сексуальному, романтичному і дружньому контексті) і сексуальної несумісності”, – йдеться в статті в журналі Personality and Social Psychology Bulletin.

Список з семи факторів, які стають причиною розриву відносин:

  • зовнішня непривабливість;
  • неправильний спосіб життя;
  • різні релігійні погляди;
  • небажані риси характеру;
  • соціальний статус;
  • сексуальна несумісність;
  • різні цілі в стосунках.

Дослідники виявили цікаву особливість: паралельно з пошуком позитивних сторін в партнері людина підсвідомо “винюхує” його негативні сторони, які можуть привести до розриву.

“Як правило, речі, які можуть заподіяти людині шкоди, набагато важливіші позитивних сторін, які можуть принести ці відносини”, – пояснює таку поведінку професор Грегорі Вебствер, доцент кафедри психології і один з авторів дослідження.

Раніше в одному з подібних досліджень вчені опитали більше п’яти тисяч респондентів на предмет негативних рис партнерів, з якими вони не могли б миритися. Лідируючі позиції зайняли неохайність, надмірна лінь і брак коштів. При цьому жінки однією з найбільших проблем назвали відсутність почуття гумору у чоловіка.

Ще одне дослідження показало, що сучасні чоловіки вважають за краще не заводити стосунки з жінками, розумнішими за себе, занадто балакучими жінками і тими представницями слабкої статі, яких мало цікавить секс.

Найпоширенішими проблемами довгострокових відносин були названі прояв агресії і невірність, короткострокових – погане здоров’я і недотримання правил гігієни.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...