Етикет на кожен день: манери дівчаток

Етикет на кожен день манери дівчатокВирости справжньою леді в сучасному світі не так-то просто, оскільки стереотипи поведінки для дівчаток в наш час досить розмиті. У світі бізнесу прийнято обходитися з чоловіками і жінками абсолютно однаково, але вдома деяких дівчаток досі вчать, що «там, де хлопчик повинен встати, дівчинка може залишитися сидіти». Їм також вселяють, що бувають «чоловічі і жіночі рукостискання», і списку цьому не видно кінця. Сподіваємося, ця стаття допоможе трохи розвіяти сумніви і привести думки батьків до спільного знаменника.

Часи змінилися. Ваша дочка одного разу буде керувати місцевим банком, активно брати участь у політиці, стане виконавчим директором великої компанії або буде лікувати хворих. Необхідно навчити її тим прийомам поведінки в суспільстві, які допоможуть їй гідно йти по життю.

 1. Вставати при знайомствах з новими людьми.
 2. Хлопчики і дівчатка, чоловіки і жінки повинні мати однакову силу рукостискання. Воно повинно бути не занадто слабким, але і не дуже агресивним. Потренуйте рукостискання зі своєю донькою.
 3. Одягатися відповідно нагоди. Занадто обтягуючий одяг з глибоким вирізом, що демонструє відкриті частини тіла, в будь-якому випадку створює невірне враження про дівчину будь-якого віку. Це відноситься не тільки до дівчат-підлітків, а й до маленьких теж. Батьки повинні з відповідальністю і здоровим глуздом підходити до вибору одягу для маленьких дочок. Навіть якщо та чи інша модель популярна в магазинах або модних журналах, це ще не означає, що вона доречна в гардеробі маленької дівчинки.
 4. У світі ділових відносин чоловіки часто сприймають слово «ні» як «не зараз». Навчіть свою дочку говорити «ні» і дійсно мати це на увазі, «ні» наркотикам, алкоголю і всьому тому, що неприємно Вашій системі цінностей.
 5. Також навчіть свою дочку не брати негативну відповідь. Якщо вона хоче домогтися чогось у житті, але перша спроба обертається невдачею, навчіть її думати як чоловік, продовжувати працювати, досліджувати, набувати необхідні навички і бути наполегливою. Навчіть її не здаватися ні за яких обставин і не задовольнятися малим.
 6. Навчіть дочку вибирати друзів зі схожими цінностями. Батьки можуть брати участь у цьому процесі, знайомлячись з батьками друзів дочки, які поділяють схожі з Вами погляди, і розвиваючи дружбу сім’ями.
 7. Навчіть дочку того, що їй необов’язково бути з усіма в близьких дружніх стосунках, однак, вона зобов’язана поважати кожного.
 8. Навчіть її не використовувати всілякі відмовки при необхідності відхилити те чи інше запрошення. Ваша дочка не зобов’язана приймати кожне запрошення, яке вона отримує. Однак запрошення з позначкою «прохання відповісти» вимагають телефонного дзвінка, а запрошення на побачення також не може залишитися без уваги. «Спасибі за запрошення, але, боюся, мені доведеться відмовитися» звучить набагато краще, ніж «Ой, вибач, мене не буде в місті на цих вихідних» Обидві відмови досить нелегко вимовити, однак, одна з цих відповідей, принаймні, чесна.

Ще кілька правил етикету:

 1.      Бути хорошим другом, та не пліткувати.
 2.      Не використовувати нецензурну мову, навіть якщо в оточуючих це в порядку.
 3.      Заступатися за інших за допомогою словесних аргументів, якщо з ними обходяться несправедливо.
 4.      Бути уважною в школі, церкві та на особливих заходах.
 5.      Вміти як вигравати, так і програвати в спорті.
 6.      Проявляти доброту і участь до братів і сестер.
 7.      Поважати погляди інших людей, навіть якщо вони відрізняються від власних.
 8.      Уникати постійних спроб виправити або розкритикувати кого-небудь.
 9.      Притримувати двері коли йдуть слідом, навіть якщо це хлопчик чи чоловік.
 10.      Стежити за власною мовою. Замінити «токо що» на «тільки що», «шо» на «що», «сьодня» на «сьогодні» і т.д. Не використовувати слова-бур’яни, такі, як «коротше» і «насправді».
 11. Ці маленькі кроки – всього лише цеглинки у міцній стіні майбутнього успіху і гідного характеру.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...