Етапи розвитку відносин

Етапи розвитку відносинУ чому ж полягає розвиток відносин?

Нам потрібно пройти всього три кроки. Всього три кроки до того, щоб у відносинах розцвіла Любов. Але ці три кроки не такі прості, як здається.

Це три ключа до зміни відносин, три підстави для того, щоб будувати на них великий будинок.

Перший крок – це прийняття. Крок дуже-дуже важкий. Вважається, що жінка приймає чоловіка, якщо вона приймає:

  1. Його характер і звички (навіть якщо він не миється по 4 дні і розкидає шкарпетки)
  2. Його сім’ю (особливо його маму і їх відносини)
  3. Його друзів (навіть якщо вони алкоголіки і дармоїди)
  4. Його роботу і рівень доходу (навіть якщо він двірник і заробляє копійки)
  5. Його умови життя (навіть якщо він живе в комуналці в одній кімнаті з батьками)

Якщо хоча б один пункт викликає сумнів, неприємні відчуття або огиду – ні про яке прийняття мови немає.

Прийняти чоловіка – значить, побачити його таким, як він є. Без прикрас, без планів на те, що саме в ньому потрібно переробити, без рожевих окулярів. Уявити, що він ніколи не зміниться. Так і буде жити в комуналці з мамою, працювати двірником і економити воду на миття свого тіла. Ухвалення – це погодитися жити в мирі з ним таким. Навіть якщо він ніколи не зміниться.

Складно, правда? Нам же завжди здається, що з чоловіка потрібно обов’язково щось зробити. Ми точно знаємо, що хочемо зробити, як його змінити. Змусити митися щодня. Заборонити зустрічі з друзями. Посваритися з його мамою. Змусити його стати начальником і заробити на будинок.

І ми активно беремося за справу. Спочатку кожна поважаюча себе жінка викидає всі речі свого чоловіка, які йому не пасують. Навіть якщо вони йому подобалися. Вона проведе і ревізію взуття, туалетної води. Часто чоловіки на це погоджуються, але через багато років в запалі сварки раптом спливають «його улюблені треники», які вона колись викинула потайки.

Потім вона візьметься за його кар’єру, змусить кинути улюблену, але не дуже прибуткову роботу заради престижного перекладання паперів. Так мені пригадується не надто щасливий кандидат наук, який обожнював своїх жуків, мікроскопи, поки його улюблена не вирішила зробити з нього бізнесмена. Він намагався зробити її щасливою, закинув свої справи заради торгівлі, яка йому не подобалася. Через десяток років сім’я розпалася, а він повернувся в лабораторію.

Чому чоловіки дозволяють нам усе це? Їм здається, що так вони зроблять нас щасливими. І часто намагаються стати тими, ким ми хочемо їх бачити.

Але з зайця неможливо зробити вовка. Навіть якщо вставити йому гостру щелепу, перефарбувати і змусити полювати. Він не стане вовком, а залишиться таким же зайцем, тільки сильно сумним.

Тому дуже корисно тверезим поглядом дивитися на чоловіка на того, за якого ви вийшли заміж. Щоб розібратися, за кого ви виходите, які у вас перспективи і вихідні дані. Але якщо ви не зробили цього раніше – зробіть це зараз.

Після прийняття наступний крок – це повага. Мало погодитися, що він – заєць. Важливо ще навчитися поважати в ньому заячу природу. Тобто побачити сильні сторони свого чоловіка, його потенціал – не придуманий, а реальний. Реальний потенціал кандидата наук – це можливість стати доктором або професором. А придуманий – це стати бізнесменом, керівником або медійною персоною.

Побачивши його особливості, особисті характеристики, звички – почати це поважати. Поважати його право на вільний час, особистий простір, відносини з іншими людьми.

Після того, як стадія прийняття завершилася успішно, стадія поваги проходить легко і безболісно. Коли ти приймаєш його рідних, як частину його самого, тобі легко навчитися поважати те, що він хоче з ними спілкуватися. І вже не так складно бути милою з його мамою.

Повага для будь-якого чоловіка – це як свіжа вода для рослин. З таким якісним поливом він буде рости швидше і ефективніше. І в його серці почне народжуватися відповідна повага до вас. Зазвичай у чоловіків це відбувається простіше і швидше. І тоді вже не потрібно доводити, що тобі потрібна особиста територія або час для прийняття ванни і подруг.

За повагу чоловік платить відповідною повагою. І в якості премії така дружина отримує успішного чоловіка, готового взяти за неї відповідальність і дбати про неї.

І третім кроком стає вірність. Коли жінка вже зрозуміла, за кого вийшла заміж, прийняла його таким, яким він є, і навчилася його поважати, вона навчається однієї простої фрази.

«Мені іншого чоловіка не потрібно».

Без двох попередніх кроків таке рішення неможливо. Тому що періодично ти знову будеш думати про те, що все-таки погарячкувала. Все-таки десь має бути «моя людина», а не це чудовисько, яке мотає мені нерви зі своїми шкарпетками і друзями. Все-таки повинен бути десь принц, який буде мене на руках носити і дарувати мені кожен день оберемки троянд.

І може бути, цей принц – це один з попередніх чоловіків, з якими ти зустрічалася? Ось вийшла б заміж за Васю – у нього хоч квартира окрема. Або за Мішу – він хоча б начальник. Або за Івана – він красивий і одягається дуже стильно. А у Діми мама була адекватна і живе далеко …

Або може бути, цей принц – це твій начальник або колега? Поки ти бачиш їх пару годин в день, вони дуже ввічливі. Двері відкривають, якщо на ногу наступили, то вибачаються …

Всі ці сумніви крадуть щастя. Чоловік відчуває, що він – просто тимчасово виконуючий обов’язки чоловіка. Що коли знайдеться більш вдалий варіант, його відправлять у відставку. І це не додає йому мотивації стати хорошим чоловіком. Йому не хочеться витрачати гроші на таку дружину, не хочеться вкладати в неї час і сили. Немає стимулу для зростання. Немає і можливості для зміцнення відносин.

Щоб народилася справжня Любов, в цих пошуках треба поставити крапку. Точка – це вірність. Не тільки фізична, а й емоційна. Коли ти навіть не думаєш про те, щоб розлучитися з ним і знайти когось трохи краще, коли не порівнюєш і не вибираєш. Ставиш крапку у своїх пошуках і сумнівах.

Три непростих і дуже важливих кроки до зміни відносин і народженню справжньої Любові саме такі: прийняття, повага і вірність. Три кити, на яких і будується щасливий шлюб. Три сходинки вгору, на які варто почати дертися, заради того, що чекає вас нагорі.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...