Ерозія і псевдоерозія

ерозія і псевдоерозіяПро ерозію знає практично кожна жінка. А ось про псевдоерозію говорять не так часто, але її часом плутають з основним захворюванням. І навіть лікують його.

Усередині шийка матки вистелена циліндричним епітелієм яскраво-червоного кольору. Цей шар виділяє слиз, який допомагає сперматозоїдам пересуватися в порожнину матки. Зовнішній блідо-рожевий покрив плоского епітелію витримує кисле середовище піхви. Кордон між двома покривами – це “зона трансформації”.

Залежно від віку жінки, вона може розташовуватися в різних місцях. Так, наприклад, в період статевого дозрівання “зона” знаходиться ближче до отвору шийки матки. А в період клімаксу і менопаузи межа зникає, зміщуючись в глибину каналу шийки матки.

Процес, коли циліндричний покрив, розташований всередині шийки матки, виповзає назовні і зрушує плоский епітелій, називають ектопією, що в перекладі означає “зсув тканини назовні”. Саме його дуже довгий час діагностували як ерозію шийки матки.

Найчастіше ектопія (або псевдоерозія) не доставляє занепокоєння. Згодом ектопія змінює свої розміри, але зникає, як тільки проходить запальний процес, який послужив причиною її появи.

Треба сказати, що ектопія не супроводжується вираженими симптомами. Поява білих виділень може говорити про її зв’язки з інфекцією. А виділення жовтого кольору – про початок запального процесу.

Слово “ерозія” в перекладі з латині означає “роз’їдання”. Зазвичай червона плямка, яку бачив лікар при огляді шийки матки, вважали за ерозію.

Сьогодні, коли в гінекологічній практиці застосовується кольпоскоп (спеціальний мікроскоп, за допомогою якого лікар може більш детально вивчити зовнішній вигляд шийки матки), з’явилася можливість відрізняти ерозію від ектопії.

Справжня ерозія – це роз’їдання слизової оболонки шийки матки під вагінальної частини – розвивається, якщо є такі причини:

  • запальне захворювання шийки матки;
  • травма, отримана під час пологів;
  • аборти;
  • інфекції, які передаються статевим шляхом (хламідіоз, вірус генітального герпесу, трихомоноз);
  • порушення менструального циклу на тлі гормональної нестабільності;
  • зниження імунітету.

ВАЖЛИВО! Симптоми прояви захворювання відсутні.

Оскільки спеціальних симптомів ерозії практично немає, дуже важливо регулярно проводити огляд шийки матки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...