Епізиотомія – шкода або користь?

 Епізиотомія – шкода або користь? Епізиотомію під час пологів багато лікарів застосовують набагато частіше, ніж це насправді потрібно. Чи можна уникнути цієї неприємної процедури? Фахівці дають ствердну відповідь.

Одна з неприємних і хворобливих процедур під час пологів – це Епізиотомія (цим медичним терміном фахівці називають розтин промежини для збільшення вагінального отвору). Як правило, такий розріз робиться перед появою головки дитини на світ: після проведення місцевого знеболення лікар розрізає натягнуту шкіру і підшкірні тканини піхви приблизно на 8 см. Зараз така операція дуже поширена, і лікарі пояснюють це тим, що родові шляхи неминуче травмуються під час пологів і кращий медичний розріз, ніж розрив промежини. Але останні наукові дослідження показують, що нерідко Епізиотомія буває не виправданою, а просто підстраховувальною мірою.

Можливі ризики

І сам момент операції для багатьох жінок дуже хворобливий, а вже наслідки Епізиотомії стають просто тортурами. Хтось протягом місяця не може нормально сидіти, хтось довгий час після пологів відчуває сильні болі під час статевого акту. Також існує певна вірогідність попадання інфекції в шви і, відповідно, запального процесу в промежині. Ще одним можливим ускладненням є крововилив: кров накопичується у області шва, утворюючи гематому, яка дуже довго заподіює мамі біль.

Захистіть себе

Якщо ви хочете нормально сидіти після пологів, а також вести повноцінне статеве життя, вам варто серйозно підготуватися ще під час вагітності, щоб максимально захистити себе від цієї жорстокої процедури. Ось що радять майбутнім матусям досвідчені американські лікарі і автори бестселера “Ми чекаємо дитини” Уїльям і Марта Серз.

• Наперед обов’язково пошукайте досвідченого лікаря-акушера, який допомагатиме вам під час пологів, – він повинен мати досвід запобігання епізиотомії.

• Використовуйте всі можливості для природного ведення пологів (вибір різних поз, методики релаксації, дихальна техніка, проведення схваток у воді) – це дозволить вам уникнути зайвих медичних втручань, а отже, і Епізиотомії.

• Масаж промежини до пологів і під час другої стадії пологів допоможе підготувати тканини до розтягування і зменшить вірогідність розривів. Замість того, щоб стояти напоготові з ножицями, акушер може масажувати і розсовувати в сторони промежину. Коли покажеться головка дитини, він може злегка вивернути тканину промежини – цей прийом називається “розгладженням”.

• Довгі і важкі потуга можуть стати причиною розривів м’язової тканини. Поступово наростаючі короткі потуги допоможуть тканинам краще розтягнутися. Майте на увазі: промежина краще переносить природні потуги, ніж потуга по лікарській команді. Фізична і теоретична підготовка до майбутніх пологів дозволить вам контролювати потуги. Важливо також знати, коли не можна тужитися: якщо ви відчули паління у міру прорезиванія головки крихти, перестаньте тужитися і подихатимете швидко і поверхнево, “по-собачому”.

• Не погоджуйтеся на місцеве знеболення промежини, якщо її все-таки доведеться різати. Анестезуючі препарати, які вводять лікарі до або у момент появи дитинчати, заважають природному розтягуванню промежини, і тканини тріскаються, як перезрілий кавун. Навіть якщо Епізиотомію доведеться робити в самий останній момент, голова дитини так сильно здавлює тканини, що вони німіють і мама не відчуває болю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...