Епіляція і вагітність

Епіляція і вагітністьЗастосування багатьох косметичних процедур протипоказане або обмежене для майбутніх мам. Слід з обережністю відноситися і до деяких процедур по видаленню «зайвого» волосся. Дізнавшись більше про кожен із способів, а також правилах безпеки, ви зможете підібрати для себе оптимальний варіант.

Гоління

Раніше вважалося, що волосся ростиме швидше, якщо їх голити. Насправді швидкість росту волосся від цього не залежить, а ось їх структура від регулярного гоління змінюється.

Переваги

Дешево, швидко і безболісно. Метод не має ніяких протипоказань і підходить для видалення волосся будь-якої структури, на будь-яких ділянках тіла, самостійно в домашніх умовах.

Недоліки

Можна порізатися, на чутливій шкірі у багатьох з’являється висип і подразнення. Волосся росте дуже швидко, при цьому вони стають жорсткими і колючими.

Порада косметолога

небажано при голінні користуватися милом, а також припікати шкіру спиртовмісними лосьйонами — це сушить її, може викликати лущення. Краще застосовувати спеціальну піну, а після зволожувати шкіру кремами або гелеподібними засобами.

Лазерна епіляція

Це руйнування волосся під дією концентрованого пучка світла, безконтактний метод. Число сеансів залежить від кількості і структури волосся (4 — 7 сеансів з інтервалом 1,5 — 5 міс). Якщо пройти весь курс, можна назавжди позбавитися непотрібної “рослинності”. Після процедури на шкіру наносять спеціальний препарат, який знімає запалення. Ідеальні характеристики для лазерної епіляції — темне волосся і світла шкіра.

В Києві себе в цьому напрямку зарекомендувала себе клініка Горавски (знаходиться за адресою Київ, Дніпровская набережна, 23, тел.: 044- 220-47-17 ). Детальнішу інформацію можна знайти на этом сайте.

Переваги

найдешевший з безконтактних методів. Можна застосовувати на будь-якій ділянці тіла. Безболісно. Вже після першого сеансу волосся зростає тонше і непомітне.

Недоліки

Світле і руде волосся погано піддаються лазерною епіляциі. При недостатній кваліфікації косметолога можливі опіки. Перед процедурою необхідно зробити тестування, щоб уникнути неприємних наслідків. Неможливо проводити самостійно в домашніх умовах.

Порада косметолога

Після лазерної епіляції потрібно 2 — 3 дні (поки фолікул запалений) захищати шкіру від сонячного проміння, інакше можлива поява точкової пігментації на місці видаленого волосся.

Фотоепіляція

Ця дія на волосся короткими фотоспалахами, безконтактний, щадний метод. Число сеансів залежить від кількості і структури волосся — як правило, 4 сеанси з інтервалом 1,5 — 6 міс. Після курсу волосся більше не росте або з’являється лише легкий пушок. Щоб уникнути почервоніння, після процедури на шкіру наносять спеціальний заспокійливий гель. При особливо чутливій шкірі охолоджуючий гель використовують і перед процедурою.

Переваги

найефективніший і безболісний метод серед всіх способів видалення небажаного волосся. Немає протипоказань. Основна перевага в можливості видалення волосся будь-якого кольору і структури на всіх типах шкіри, навіть загорілої. Фотоспалахам можна піддавати всі ділянки тіла, особливо рекомендується використовувати такий метод для інтимної епіляції і видалення волосся на обличчі.

Недоліки

Дорогий метод, оскільки оптимальний режим дії підбирається індивідуально лікарем або комп’ютерною системою. Якщо режим вибраний неправильно, можливі опіки, які довго не проходять.

Порада косметолога

Робити фотоепіляцію потрібно тільки в добре відомих вам клініках. У косметичних кабінетах і салонах краси вартість послуги розраховується за кожен см тіла і залежно від інтенсивності зростання волосся.

Ультразвукова епіляція

Це порушення живлення цибулинного коріння під дією ультразвука, що приводить до виснаження і випадання волосся. Допоміжний вид епіляції, рекомендується при густому волосяному покриві між сеансами лазерної або фотоепіляції.

Переваги

Безболісність. Зростання волосся сповільнюється, але не зупиняється.

Недоліки не рекомендується проводити під час вагітності. Не дає миттєвого результату.

Порада косметолога

Перш ніж застосовувати будь-який з безконтактних методів, необхідно проконсультуватися з лікарем-дерматологом і зробити тестування чутливості шкіри.

Електроепіляція

Електроепіляція здійснюється шляхом введення електроду у волосяну цибулину і пропускання через неї електричного струму.

Переваги

Підходить для будь-якого кольору волосся. Найефективніший і довгостроковий зі всіх “домашніх” способів. Вже після першої процедури волосся зростає тонше, і через деякий час регулярність сеансів значно зменшується.

Недоліки

Достатньо хвороблива процедура, її можна проводити тільки на ногах і обличчі. Моделі з охолоджувачами роблять епіляцію комфортнішою. Процес займає багато часу. На чутливій шкірі може з’явитися подразнення.

Порада косметолога

Електроепіляцію не рекомендується повторювати до тих пір, поки волоски не відростуть до певної довжини. Після видалення волосся потрібно наносити заспокійливі креми і гелі.

Біоепіляція

Біоепіляція — видалення волосся за допомогою різних кремів, смол і воску.

Переваги

Можна робити самостійно в домашніх умовах. Волосся росте повільніше, ніж після гоління. Підходить для волосся будь-якого кольору і структури. Найголовніше — правильно підібрати тип депілятора. Креми-депілятори універсальні, прості в застосуванні, роблять процедуру абсолютно безболісної, підходять для чутливої шкіри.

Недоліки

Можлива поява алергічного висипу. Дуже складно контролювати температуру депіляторів, які вимагають попереднього підігріву. Можна одержати опік, якщо перегріти віск, а при недостатньо високій його температурі велика вірогідність нерівномірного видалення волосся. Біоепіляцію практично неможливо застосовувати в пахвових западинах.

Порада косметолога

Використання полосок-депіляторів, гарячої смоли або воску достатньо хворобливе, тому під час вагітності небажано.

Не МОЖНА робити депіляцію, якщо у вагітної:

– гострі форми герпесу;

– інфекційні і шкірні захворювання;

– келоїдні рубці, злоякісні новоутворення;

– деякі різновиди цукрового діабету;

– важкі форми гіпертонії;

– психічні захворювання.

Теплову депіляцію (наприклад, воскову) не можна робити на місці видимого запалення вен. Майбутні мами схильні до алергічних реакцій, тому перед біоепіляцією потрібно провести на шкірі внутрішньої поверхні передпліччя тест на переносимість.

Як висновок

Стресовий стан майбутньої мами негативно впливає на формування нервової системи плоду, тому варто на якийсь час відмовитися від всіх хворобливих методів епіляції.

Деякі дерматологи не проти лазерної епіляції під час вагітності, але більшість фахівців дерматологів і акушерів-гінекологів вважає, що в цей період краще використовувати тільки делікатні механічні способи видалення волосся (холодним або теплим воском, голінням) і постепіляційні креми-сироватки.

Джерело: uaua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...