Епідуральна анестезія при пологах

Епідуральна анестезія при пологахЕпідуральна анестезія (ЕА) її ще називають перидуральною анестезією (ПДА) – метод місцевої анестезії, застосовуваний для пом’якшення родових болів. Роблять її в тому випадку, якщо у породіллі низький больовий поріг або за показаннями здоров’я. Якщо подивитися пологи закордоном, то можна побачити, що часто доктора пропонують зробити жінкам ЕА. У країнах СНД епідуральна анестезія не така популярна і поширена, але це й на краще.
Якщо розібрати словосполучення епідуральна анестезія, то друге слово всім зрозуміло, анестезія – зменшення (або припинення на час) чутливості тіла або частини тіла. Називають її епідуральної, так як анестетик вводять в епідуральний простір (між першим і другим поперековими хребцями) не проникаючи всередину твердої мозкової оболонки.
При такому способі анестезії жінка залишається в повній свідомості і бере активну участь у пологах. Для проведення цієї процедури породілля повинна нахилившись вперед сидіти або нерухомо лежати на боці. Місце проколу дезінфікується. Лікар, намацавши хребетний стовп і місце уколу, вводить порожнисту голку між поперековими хребцями.
Проникнувши в епідуральний простір, лікар-анестезіолог перевіряє, чи не потрапив він в кровоносну судину або мембрану. Якщо він, забираючи пробу, не бачить спинномозкової рідини або крові, то через порожнину голки вводить катетер, по якому будуть проникати медикаменти. Голка забирається, а катетер залишається до тих пір, поки є необхідність в анестезії. Через 20 хвилин введений засіб повністю діє.
Плюси і мінуси епідуральної анестезії
Епідуральна анестезія – це втручання в організм жінки і процес пологів, для цього заходу існують показання та протипоказання. ЕА допоможе полегшити больові відчуття під час переймів і потуг, з її допомогою шийка матки швидше розкривається, але частково втрачається зв’язок між матір’ю і дитиною. Також після застосування епідуральної анестезії можуть спостерігатися головні болі і болі в спині. Вони можуть тривати кілька місяців. ЕА знижує кров’яний тиск породіллі. Є ризик потрапляння інфекції в прокол.
Перед пологами жінка повинна обговорити з лікарем можливість і необхідність застосування епідуральної анестезії. Кожна породілля боїться болю, але чим фізіологічніше і природніше пройдуть пологи, тим краще для мами і дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...