Ендокринні хвороби у дітей

Ендокринні хвороби у дітейПристрій дитячої ендокринної системи дуже нагадує структуру складного і чутливого механізму. Її специфічність тісно пов’язана з тим, що організм дитини росте і формується, і в цей відповідальний період більшість ендокринних залоз дітей значно відрізняється від якостей таких як у дорослих. Особливості функціонування дитячих залоз внутрішньої секреції потребують дотримання особливих принципів при лікуванні порушень їх функцій. Ендокринні порушення, як усі дитячі захворювання, не повинні залишитися без уваги батьків і фахівців.
Досвідчені дитячі ендокринологи володіють численними інструментальними засобами діагностування ендокринних захворювань дітей. Особливо ефективно розроблена система діагностики в дитячих клініках Ізраїлю, не менш ефективні в цьому сенсі і дитячі відділення при державних лікарнях. Завдяки багаторічному дослідному і практичному досвіду фахівці ізраїльських дитячих установ на сьогоднішній момент визнані одними з кращих педіатрів на світовому рівні.
До списку найбільш поширених захворювань ендокринної системи у дітей належать:
1. проблеми щитовидної залози: збільшення залози, освіта вузликів, аутоімунний тиреоїдит;
2. порушення статевого дозрівання: передчасне або запізнілий статевий розвиток, порушення менструального циклу у дівчаток;
3. дитяче ожиріння;
4. цукровий діабет II і I типу, надмірний вміст глюкози в крові;
5. порушення фізичного розвитку: уповільнений темп зростання, дефіцит ваги;
6. збої фосфорно-кальцієвого ОБМІНУ;
7. вроджений гіпотиреоз (гормональна недостатність);
8. дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса);
9. дисфункція надниркових залоз;
10. кріптохорізм у хлопчиків (відсутність яєчок у мошонці);
11. ендемічний зоб (збільшення щитовидної залози).
Лікування кожного з ендокринних захворювань у дітей грунтується з обліку специфіки кожної з патологій. У загальному сенсі лікування ендокринних проблем здійснюється завдяки призначенню замісної гормональної терапії, курсам лікувальної фізичної культури, масажам, у ряді випадків дитині призначаються медикаментозні препарати. Лікування підбирається індивідуально, у ряді випадків найбільш ефективним виявляється комбінування лікарських, гормональних і фізіотерапевтичних методів лікування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...