Емоційний зв’язок мами і дитини

Емоційний зв'язок мами і дитиниВажливість емоційного зв’язку складно переоцінити, він допомагає крихті гармонійно розвиватися, пізнавати світ, створює міцний фундамент для його подальшого життя.

Емоційний зв’язок і інтелектуальний розвиток малюка

Розвиток пізнавальної сфери дитини складається з 2 основних етапів:

1. На першому етапі, від 0 до 2 місяців, у взаємодії новонародженого з мамою переважають дотики. Коли мама тримає крихту на руках, торкається його, малюк одержує інформацію про існування у себе тих або інших частин тіла, різноманітні пози і типи рухів. Також на даному етапі розвитку крихітки велике значення мають нюх і смакові відчуття.

2. З 2-х місяців дитина починає все активніше користуватися іншими аналізаторами: зором і слухом. У цьому віці всі типи відчуттів починають координуватися між собою, стають більш усвідомленими.

Емоційний розвиток малюка

Емоційний зв’язок після народження також проходить в своєму розвитку 2 етапи:

1. До 6 місяців емоції крихітки допомагають йому висловлювати свої бажання, демонструвати радість від спілкування. За допомогою гулення, агукання, рухів ручками і ніжками, усмішки малюк показує, наскільки вірно мама розуміє його потреби. Ці реакції складають "комплекс пожвавлення". І чим більше мама торкається до малюка і спілкується з ним, тим більше яскраво малюк виражатиме свої емоції.

2. Після 6 місяців малюк пізнає нову форму спілкування. Він виділяє обличчя мами серед інших і надає йому явну перевагу. Малюк імітує і переймає модель поведінки мами, вчиться як поводитися і виражати свої емоції, наслідуючи її, прагне копіювати її міміку і звуки. Тому слід показувати йому тільки позитивні емоції, і з часом малюк почне все яскравіше відповідати взаємністю, тягнутиметься до мами, прагнути обійняти або поцілувати її. Подібна демонстрація довіри і бажання знаходитися поряд називається "поведінкою прихильності".

"Знаки" того, що емоційний зв’язок стає міцніше

Спостерігаючи за малюком, мама легко помітить ознаки, що свідчать про зміцнення емоційного зв’язку з ним. Адже міцний незримий зв’язок показує, наскільки правильно здійснюється догляд за малюком, і задовольняються його потреби. До таких знаків відносяться:

Подовження періодів зорового контакту. Дослідження показали, що тілесний контакт під час спілкування очима сприяє утриманню погляду малюка і формуванню перших навиків концентрації уваги

Збільшення частоти і тривалості звуків, які видає малюк. Помічено, що, знаходячись на руках або відчуваючи дотики мами, дитина більше агукає, так малюк "розмовляє" з нею

Реакція малюка на запахи. Немовлята можуть відчувати занепокоєння, відчуваючи дуже насичені аромати. Користуючись різними засобами по догляду за дитиною і за собою, можна побачити, що крихітка здригається і відвертається, якщо запах йому неприємний, і усміхається, припадає до тіла мами, коли аромат ненав’язливий і викликає позитивні емоції

Усмішка. Слід пам’ятати, що супроводжуючи свою усмішку і мову ніжними дотиками, мама впливає на всі органи чуття дитини. Чим більше мама торкається до малюка, тим більше емоційним і відкритим він виросте

Реакція на дотики мами, освоєння жестів і рухів, що виражають прихильність до неї: обійми, погладжування, ніжні дотики.

Джерело: passion.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...