ЕМОЦІЙНІ ДІТИ: ЧОМУ ВОНИ ПЛАЧУТЬ ЧАСТІШЕ?

"/Емоційний стан дітей може бути різним. Є діти, які сприймають все, що відбувається навколо них дуже спокійно. Інші реагують сльозами на те, що може здаватися навіть найлегшою провокацією.

У визначенні того, хто з дітей стане плаксою, грають роль генетика і темперамент. З самого народження «плаксії» легко лякаються, відчувають труднощі зі звиканням до яскравого світла або здаються дуже чутливими до текстури одягу або підгузників. Ця чутливість також має позитивну сторону: пізніше ці діти в основному мають більшу емпатію. Вони швидко розуміють і реагують на емоції не тільки інших дітей, але і тварин. У соціальній взаємодії вони не тільки плачуть, але і сміються більше своїх ровесників.

Чутливість і сльозливість – ознаки того, що дитина емоційно перевантажена, а не слабка. Оскільки вона не може висловити інтенсивність своїх почуттів в словах, її емоції виражаються в сльозах. Багато батьків сприймають сльози дітей, як свідчення власної невдачі, тому вважають це проблемою, що зазвичай так не є.

Ось що можна зробити, щоб допомогти чутливій дитині впоратися зі стресом.

Дайте їй виплакатися, особливо якщо вона вже засмучена. Якщо ви в цей момент скажете їй, щоб вона перестала плакати, вона засмутиться ще більше і розридається ще сильніше. Замість цього забезпечте малюкові комфорт, необхідний для емоційного відновлення.

Зосередьтеся на плюсах, а не мінусах. Якщо ви говорите дитині, що звичайні дії, такі як візит до педіатра або стоматолога, це «не боляче» або «не страшно»  – це тільки посилить її тривогу. Замість цього організуйте попередній візит до стоматолога, щоб подивитися на обладнання, посидіти в кріслі і порахувати зуби. У цьому випадку дитина буде більш спокійною, коли прийде на справжній огляд.

Перевірте, чи не підсилюєте ви плач. Деякі діти плачуть, бо думають, що це єдиний спосіб отримати увагу батьків і вчителів. Якщо це ваш випадок, спробуйте приділяти додаткову увагу дитині в ті моменти, коли вона веде себе добре.

Покажіть дитині альтернативу сльозам. Наприклад, дошкільник часто фокусується на емоціях в конкретній ситуації ( «Вона зла. Я її ненавиджу!»). Це, як правило, продовжує ридання. Визнавши сильні емоції (Наприклад: «Я бачу, ти дуже злий на свою сестру»), допоможіть дитині сфокусуватися на поведінці, яке призвело до проблеми ( «Вона тебе штовхнула?»).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...