Два види ревнощів

235Ревнощі у будь-якому випадку є руйнівним почуттям. Але природа цього почуття буває різна і, відповідно, справлятися з ревнощами теж потрібно по-різному залежно від ситуації.

Невпевненість в собі

Ти набридаєш своєму партнерові розпитуваннями про те, чому він на десять хвилин затримався на роботі, тайком проглядаєш його телефон і подумуєш записатися до психотерапевта, тому що поступово перестаєш себе контролювати. При цьому тобі жодного разу не доводилося зловити свого кавалера на зраді або навіть на флірті із сторонньою жінкою. Він кристально чесний перед тобою, але тобі все одно всюди увижаються примари зради.

Звичайно так відбувається в тих випадках, коли дівчина вже мала сумний досвід і виявлялася обдуреною. Ситуація посилюється у разі декількох обманів у минулому. Дівчина перестає довіряти всьому світу в цілому і чоловікам, зокрема. У неї розвивається невпевненість в собі і майже маніакальне бажання контролювати партнера. Новий коханий потрапляє під удар абсолютно незаслужено і одержує свою порцію ревнощів незалежно від своїх дій.

Якщо ти є якраз таким ревнивцем, то тобі дійсно варто було б поспілкуватися з психотерапевтом. Ні, ми зовсім не натякаємо на те, що ти ненормальна – просто з даного душевного стану потрібно обов’язково виходити, і краще всього це зробити за допомогою фахівця. А поки ти не знайшла гармонію і впевненість в собі, примушуй себе вчасно зупинятися. Ато, чого доброго, твій коханий втомиться від безпричинних сцен ревнощів і вирішить, що якщо доводиться одержувати догани, то хай це буде хоча б заслужено.

Невпевненість в партнері

Ти у нього навіть нічого не питаєш. Ти просто знаєш, що у нього є інша. Або інші. Ти не можеш сказати, що перестала довіряти всьому світу – ти не довіряєш даній конкретній людині.

Але що ж тримає тебе з ним? Звичка? Страх залишитися самотньою? Швидше за все, ти відповіси, що залишаєшся з невірним чоловіком через велику любов. Проте ця любов дуже далека від світлого почуття, описаного в жіночих романах, як далека і від пошани, яка в християнстві є невід’ємною частиною любові. Звичайно в таких відносинах жінка стає нервовою, насилу зосереджується на роботі, мучиться від постійної душевної і фізичної втомленості. І закінчується це в більшості випадків тим, що жінка сама починає зраджувати партнерові, додавши до своїх неврозів ще і ненависть до себе.

Якщо ти знаєш, що твій чоловік тобі не вірний, і при цьому не сповідаєш філософію вільної любові, то біжи від такого партнера щонайшвидше. Повір, він не виправиться і не оцінить твоєї жертовності. Саме час подумати про себе, свої почуття і своє життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...