Дружина – домогосподарка. Добре чи погано?

Дружина - домогосподарка. Добре чи поганоВсього сотню років тому була така постановка питання: Жінка повинна займатися сім’єю і крапка! Лише крайня ступінь потреби змушувала наших прабабусь звертатися до роботодавців. Сьогодні ситуація докорінно змінилася. Якщо не враховувати варіанти, коли жінка не може працювати за станом здоров’я, або змушена займатися немовлям, більшість представниць прекрасної статі воліють вести активне життя і не обмежують себе домашніми клопотами.

Як це впливає на сім’ю? Що краще для шлюбу: дружина – домогосподарка або успішна бізнес – леді?

Які варіанти взаємин можливі в даній ситуації.

Ви віддаєте перевагу працювати і чоловік згоден з цим

Що ж, все відмінно. Абсолютна більшість сімейних пар саме так і живуть. Якщо їм вдається бути щасливими, значить і у вас все вийде.

Ви хочете спробувати себе в образі домогосподарки, але чоловік сумнівається

Коли чоловік заробляє достатньо, а роль домогосподарки вам підходить, обговоріть з благовірним це питання. Якщо ви готові зустрічати його кожен день пирогами, у відмінному настрої і самопочутті, чоловік напевно погодиться з цією пропозицією.

Саме головне не опуститися до стану домашньої квочки в вічно мятому халаті. Відмовитися від такого ганебного явища допоможе ваш же здоровий глузд. Хто, власне, сказав, що жінка, яка не відвідує офіс обов’язково деградує? Подивіться на ситуацію з іншого боку. Більшість працюючих панянок 9 годин на добу змушені виконувати однотипні завдання. Ще маса часу витрачається на проїзд. І все це мало сприяє розвитку особистості. Ви ж маєте можливість зайнятися самоосвітою: оволодіти новими навичками, вивчити мови, закінчити хороший вуз. У житті стільки всього цікавого.

Чоловік вимагає, щоб ви сиділи вдома проти волі

Ось цей варіант вже набагато складніший. Дійсно, зустрічаються серед сильної половини нашого світу представники, що вимагають «слідування традиціям». Але чи завжди мова йде саме про сімейні цінності, або за маскою красивих слів ховається щось ще?

Психологи виділяють кілька основних причин, по яких чоловік може висувати подібні вимоги:

Ідеалісти. Вони щиро вірять, що щастя в будинку можливо лише в тому випадку, коли на столі красується каструля з наваристим борщем, простирадла хрумтять від крохмалю, а дружина красується де-небудь посередині цьої побутової пишноти зі спицями в руках. Так, такі чоловіки ще існують. Якщо ви не поділяєте його ідеалів, то доведеться якось домовлятися і йти на компроміси. Люблячий чоловік вас обов’язково зрозуміє.

Положення зобов’язує. Чи може працювати дружина президента? Що ви, ні, звичайно! Ось допомагати сиріткам в притулку або організовувати збір коштів на захист кинутих котиків – це завжди будь ласка. Ваш чоловік не президент? Ну і що ж. Як кажуть, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Так чому б не почати реалізацію планів з законної дружини.

Чоловіки, які намагаються самоствердитися за рахунок жінки. Таких, на жаль, не мало. Зазвичай чоловіки, що примушують свою другу половинку сидіти вдома, щиро вірять, що роблять краще для неї. Але, насправді, вони підсвідомо (а іноді й усвідомлено) ставлять дружину у нерівне становище. У даній ситуації можна порекомендувати ні в якому разі не давати слабинку. Тому що відмовитися від власного життя заради любові досить просто, а от надолужити втрачене за роки домашнього ув’язнення набагато складніше. Та й чи оцінить хтось такі жертви?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...