Другий триместр вагітності

Другий триместр вагітностіЧетвертий місяць вагітності більш стабільний та набагато менш схильний до ризиків раптового переривання вагітності. За даними спостережень лише 25% випадків викиднів припадають на цей триместр. Їх ще називають пізніми викиднями. Також у другому триместрі може далі розвиватися позаматкова вагітність. Але найчастіше, вона виявляється і переривається вже в перші три місяці вагітності.

Самопочуття і зміни в організмі в другому триместрі вагітності.

Ближче до четвертого місяця починає помітно розширюватися Ваше тіло в районі талії. Помітите Ви це по одягу, який не зможете застебнути на собі. У цей період приховати вагітність вже буде практично неможливо. Перебудовується вся система кровообігу Вашого організму. Також можуть з’явитися розтяжки на животі – це такі червонуваті смужки, які можуть виявитися при помітному збільшенні животика.

У всіх жінок цей період проходить по-різному. Тому у кожної можуть проявитися якісь свої особливості виношування плоду. Іноді, наприклад, виникає анемія – дефіцит заліза.

Саме в другому триместрі малюк починає ворушитися всередині Вас. Якщо це перша вагітність, то активність плоду Ви помітите на 20-му тижні, якщо ж вагітність друга чи третя і т.д., то приблизно на 16-му тижні. Також на цих термінах груди починають готуватися до майбутнього вигодовуванню немовляти. Десь на 1920-му тижні з сосків може почати виділятися молозиво – перше материнське «молоко».

Чим більший термін вагітності, тим більше у майбутньої мами проблем з калом. Адже зростаючий в її животику малюк притискає шлунок мами до діафрагми, чим затрудняє його випорожнення. Уникнути цього або просто полегшити ситуацію допоможе правильне харчування з великим вмістом клітковини.

Цікаве відео про 2 триместр вагітності:

Також у вагітних часто з’являється печія. Більш явна вона на останніх термінах, але розпочатися може в будь-який час, навіть у другому триместрі і триватиме аж до пологів.

Крім того, з піхви можуть почати виділятися слабкі молочно-білі виділення з невираженим запахом. Вони абсолютно безболісні, але по мірі збільшення терміну вагітності, вони стають більш рясними. Це відбувається через перебудову гормонального фону жінки. Можуть також з’явитися грибкові інфекції, які триватимуть всю вагітність.

Також на цьому етапі рідина в організмі жінки не виводиться, як раніше, в тих же обсягах. Її затриманню сприяє підвищений рівень естрогену в крові. Це відбувається через те, що велика кількість рідини необхідна для живлення плаценти і для утворення потрібної кількості молока. Для жінки це загрожує набряклістю щиколоток, розпуханням пальців і загальною набряклістю. Якщо таке відбувається, краще відмовитися від носіння обручки та інших прикрас на руках.

Проблеми з венами проявляються у багатьох вагітних, але відбувається це по-різному. У деяких жінок може з’явитися так званий поверхневий варикоз – це коли проступають тоненькі червонуваті лінії на поверхні стегна або кісточок. Іноді такі лінії проявляються і на грудях вагітної.

Можливі ускладнення в другому триместрі вагітності.

У другому триместрі можуть з’явитися невеликі мазкі кровотечі. Це часто відбувається через підвищену чутливість шийки матки. Вона може подразнюватися протягом статевого акту або при вагінальному обстеженні. Якщо таке відбувається – негайно повідомте про це свого лікаря.

Також між дванадцятим і двадцятим тижнями може відбутися так званий пізній викидень, який ще називають мимовільним абортом. Симптоми його аналогічні симптомам переривання вагітності в перші три місяці.

Крім того, можуть наступити передчасні пологи. Це загрожує вагітній жінці на строку від двадцятого до тридцять сьомого тижня.

При всіх можливих ризиках, Вам не варто думати про погане. Важливо бути до цього готовим, а не накручувати собі зайві негативні думки. Вагітність, особливо другий триместр – це найкраща пора для вагітної жінки. У Вас значно краще самопочуття, адже зазвичай до цього періоду проходить токсикоз. Пологи ще далеко, тому немає зайвих переживань з цього приводу. А життя у Вашому животику не просто зароджується і розвивається – воно вже у всю дає про себе знати ворушінням і поштовхами – і це найрідніші відчуття і найтрепетніші спогади.

Ультразвукові дослідження при вагітності на 2 триместрі:

Поділитися в...

Вас може зацікавити...