Друга вагітність. Ворушіння плода

Друга вагітність. Ворушіння плодаЗародження абсолютно нового життя з декількох клітинок вашого тіла, розвиток дитинки, її поява на світ – все це унікальні і неповторні моменти життя. Не варто думати, що друга вагітність сприймається як щось буденне. Ні. Кожен новий малюк відчувається батьками особливим, викликає бурю емоцій і приємних сподівань.

Саме ці почуття переживає мама, коли вперше відчуває ворушіння свого дитя. З первістком це зазвичай відбувається на 20-му тижні вагітності. З другим малюком – трохи раніше.

Що таке ворушіння плода

Слід відразу обмовитися, що, насправді, крихта починає рухати ручками і ніжками набагато раніше, ніж нам здається. Вже на 8-9 тижні свого існування. Але дані фізичні вправи залишаються поки непомітними. Виявити їх можна тільки під час планового ультразвукового обстеження. Лікарі називають таку «зарядку» майбутніх новонароджених плаванням. І починається воно завжди в один і той же час, незалежно від того, перша у жінки вагітність або десята.

Варто, щоправда, сказати, що іноді мами стверджують зворотне. Нібито деякі жінки відчувають зовсім ранні рухи дитини. Але лікарі, в даному випадку, одностайні. Відчути «плавання» не можна. Ті ж поштовхи і стусани, які панянки приймають за прояв життя немовляти, насправді, просто наслідок роботи шлунково-кишкового тракту, що зазнає посилені навантаження зважаючи гормональних змін в організмі, а також, перебудови режиму харчування вагітної у зв’язку з токсикозом та іншими природними факторами .

Під ворушіннями, у звичному розумінні цього терміна, мається на увазі момент, коли немовля набралось достатньо силоньок, щоб перекинутися в маминому животику. Саме ці рухи вагітна починає ясно відчувати.

Коли немовля повине заворушитися перший раз при другій вагітності

Однозначної відповіді дати неможливо з тієї простої причини, що, загалом-то, малюк поки нікому нічого не винен. У животику у мами росте, нехай маленький, але чоловічок. У нього свій характер і темперамент. Комусь судилося стати бешкетним шибеником з самою активною життєвою позицією. Іншому – тихонею, з купою фантазій в голові. Хтось набирає вагу швидше, хтось повільніше. Тому гінекологи, щоб не травмувати мам зайвим занепокоєнням, виділяють достатньо широкий діапазон для перших ворушінь дитинки під час повторної вагітності: від 16 до 24 тижнів.

Вважається, що поштовхи другого немовляти мама відчуває трохи раніше, ніж першого. Це пов’язано з тим, що жінка вже знає, як повинні «виглядати» подібні ворушіння і легше ідентифікує їх. Але не з якимись специфічними особливостями розвитку кожного наступного плоду.

З яких причин жінка відчуває ворушіння раніше чи пізніше

Крім уже перерахованих особливостей самого малюка, велике значення мають і особливості жіночого організму. Традиційно, «жінки – пишечки» відчувають перші ворушіння плода трохи пізніше, ніж панянки, що суворо дотримуються дієти, починаючи з підліткового віку. Крім того, існує різний поріг чутливості. Одні здатні помітити легкий дотик, інші – тільки хороший стусан.

Так чи інакше, ви обов’язково відчуєте ворушіння крихти, коли прийде час. Головне, не забувайте вчасно відвідувати вашого гінеколога. Він зайвий раз послухає, як б’ється маленьке сердечко, зважить, зробить необхідні заміри. І ви будете впевнені, що з малюком все гаразд.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...