• Без категорії

Друга вагітність

Друга-вагітність-і-другі-пологиОчікування дитини – хвилюючий і радісний процес, зрівнятися з яким не може ніщо. Якщо це друга вагітність, то багато складностей й особливостей фізичного і психологічного стану в цей період вам вже знайомі. Але немає нічого дивного в тому, що почуття радості все одно поєднується з хвилюванням і сумнівами. Підвищена тривожність і сприйнятливість – це обумовлена ​​природою особливість материнського організму, яка значно загострюється в перші три місяці вагітності.

Друга вагітність, особливо, якщо хронологічна перерва між першими і другими пологами досить велика, може протікати зовсім не так, як перша. Адже на якість фізичних процесів в організмі впливає загальний стан організму, особливості віку, емоційний фон, сімейна обстановка і соціальні чинники. Що саме стане впливати на вас в період другої вагітності і як, сказати складно, але підготуватися до деяких несподіванок можна заздалегідь.

Особливості другої вагітності:

Обізнаність. Ви вже стикалися з багатьма ситуаціями і готові відповісти на багато питань, які під час першої вагітності були нерозв’язні. Особливо це стосується нескінченних медичних оглядів, аналізів, комісій та консультацій.

Готовність організму. Ваше тіло вже виносило одну дитину, тому підсвідомо воно готове до змін, які очікують його під час другої вагітності. Вас більше не налякає тяга поїсти крейди або оселедця з медом. Хоча цілком можливо, що смакові пристрасті в цей раз будуть зовсім іншими.

Посилення ознак варикозного розширення вен. Приділіть ногам більше уваги, ніж зазвичай. Запасіться спеціальним взуттям, колготками і білизною, що знижує ризик розвитку варикозу, відмовтеся від зайвих фізичних навантажень, які можуть відбитися на стані ніг.

Необхідність приділяти час і сили першій дитині. Якщо під час першої вагітності ви були повністю зосереджені на собі і своїх емоціях, то тепер ваше завдання допомогти первістку адаптуватися до нової ситуації разом з вами. Це завжди непросто для дитини, яка довгий час була центром любові та уваги з боку батьків.

Висока ймовірність швидких пологів, особливо якщо 2-га вагітність настала майже відразу після перших пологів. Вся справа в тому, що в цьому випадку організм ще добре пам’ятає схему дій, яку він сформував в минулий раз і пологи протікають чітко по ній. З часом ця програма «стирається».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...