Друга дитина: ревнощі в сім’ї

Друга дитина ревнощі в сім'ї Поява в родині другої дитини пов’язане з деякими складнощами для первістка, якому доводиться в одну мить ставати старшим незалежно від його віку. До того ж батьки, як і все навколо, починають звертати більше уваги на новонародженого, приділяючи менше уваги першій дитині. Така ситуація стає причиною виникнення ревнощів старшої дитини до молодшої.

У будь-якій сім’ї батьки мріють про те, що між їх дітьми складуться міцні дружні стосунки, що діти будуть рости в мирі та злагоді, підтримувати один одного і стануть в дорослому житті один для одного опорою. Але з появою другої дитини в сім’ї, де старший завжди був у центрі уваги, починають виникати розбіжності. Батьки змушені більше уваги приділяти маленькому, а старшому доводиться рано дорослішати, адже йому тепер так часто говорять “ти вже виріс”, “ти тепер старший”. І не всі розуміють, що для самої дитини ще не видно різниці між ним самим і новонародженим братом чи сестрою.

Якщо ж батьки перестають приділяти увагу старшій дитині, то вона просто намагається зробити все можливе, щоб цю увагу знову до себе привернути. Наслідком стають капризи, пустощі, прокази. Реакція батьків на все це зазвичай зводиться до закидів, малюка лають, карають, але так чи інакше він свого домігся – він отримав батьківську увагу. Дитячі ревнощі – проблема багатьох сімей, уникнути її можна, якщо правильно підійти до цієї делікатної ситуації.

Дуже важливо підготувати старшу дитину до появи в сім’ї нового члена. Можна розмовляти з нею про малюків, про те, що у неї буде брат або сестра, які спочатку будуть дуже багато спати і їсти, а через деякий час зможуть грати з нею. Правильним рішенням стане похід в гості до близьких або рідних, у яких нещодавно з’явилася дитина, і ваш малюк поспостерігає за новонародженим.

Також дуже важливо, щоб старша дитина відчувала свою необхідність, для цього розповідайте, як вам потрібна буде її допомога, коли народиться брат або сестра, як добре, що вона у вас є. Ходіть зі старшою дитиною в дитячі магазини, нехай він купує майбутньому брату чи сестрі іграшки. Привчайте дитину до самостійності, хваліть за все, що вона робить: прибирає іграшки, вмивається, їсть.

Одним з дієвих прийомів може стати казка. Всі діти люблять казки і вірять їм, за допомогою казки можна підготувати старшу дитину до появи малюка, а також допомогти справитися з почуттям ревнощів. Наприклад, можна розповісти старшій дитині на ніч історію про хлопчика, у якого з’явився братик. Опишіть, як хлопчик ревнував, як не розумів, що братик ще зовсім маленький і йому потрібно багато уваги мами і тата, але потім він сам дуже полюбив свого брата, і вся сім’я зажила весело і щасливо.

Незважаючи на всі клопоти, пов’язані з появою в сім’ї другої дитини, завдання матері – не перемикаючись на нього повністю, забувши про старшого, а зробити все можливе, щоб знайти час для обох. У ситуації, коли в сім’ї з’являється друга дитина, першому увага потрібна нітрохи не менше. Пройде якийсь час, і старша дитина усвідомить, що батьки не стали любити його менше. Але на початкових етапах буде дуже добре, якщо і батько, і мати стануть приділяти старшому не менше уваги, ніж новонародженому.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...