• Без категорії

Дозволь йому брехати тобі

204Не вір йому. Він бреше, коли говорить, що ніколи не бреше. Так що тобі розказувати! Сама знаєш. Обіцяв все життя носити на руках? Ну і коли останній раз спромігся? Коли ти ногу зламала? Ось бачиш!

Я зовсім не закликаю перманентно викривати чоловіка в обмані, бити нещасного по руках і під тортурами з’ясовувати, що ж такого-етакого було у нього з Монікою Лєвінські. Тому що від брехні і користь інший раз трапляється. Абсолютно не пошкодить, якщо коханий збреше, наприклад, в магазині, коли ти міряєш чергову шубу, роблячи замах на гроші, відкладені на сумісний відпочинок… "Ні, тобі ця лисиця абсолютно не пасує. Колір мерзотний і хутро занадто пишне, повнить", – зробить він чесні очі. І матиме рацію!

Загалом, я абсолютно не проти, щоб чоловік деколи прибрехав, безневинно злукавив, наплів сім верст до небес, так все лісом – словом, відлив би кулю. Кому, врешті-решт, потрібна правда, окрім прокурора?

Але обман обману різниця. І важливо розібратися, коли на чоловічу брехню можна дивитися крізь пальці або ділити його обіцянки на шістнадцять, а коли випалювати розжареним залізом.

Свята брехня

Брехня в порятунок – абсолютно необхідний елемент взаємостосунків. Чоловіки вдаються до неї надзвичайно часто – як правило, для того, щоб уберегти човен сімейного щастя, а не свою власну шкуру (як помилково вважають деякі жінки). Класичний приклад брехні в порятунок – історія, що трапилася з Борисом.

Зразковий сім’янин, Борис відчалив в короткостроковий вояж в дальнє місто у якихось комерційних справах. І там Борю поплутав біс: упившися на радощах від вдалої операції, всю ніч напередодні від’їзду він провів з жвавою дівчиною. А вона, очевидно, в екстазі, узяла і роздряпала йому спину вздовж і поперек. Прокинувшися перед самим відходом потягу, Борис абсолютно не міг узяти в толк, як це він туди попав, і звідки взялася дівчина, імені якої він навіть не міг пригадати. Борис вчинив мудро. В потязі він ліг на верхню полицю біля розкритого вікна і благополучно заробив нежить, а ідома одягався в тільник, влігся в ліжко під ватяну ковдру і прикинувся смертельно застудженим. Цілий тиждень, поки не зажили сліди пристрасті, він старанно потів і гундосив дружині про свою застуду.

Якщо з тобою і твоїм Борисом, за великим рахунком зовсім не схильним до зрад, відбудеться щось подібне, зроби вигляд, ніби повірила у версію грипу з алергічними висипаннями у вигляді подряпин на спині і гематом на сідницях. (Врешті-решт, і на старість буває помилка – пригадай, як тобі довелося маскувати шию після зустрічі випускників інституту). Можна, звичайно, влаштувати бурю. В ліжку. Щоб милий переконався: в рідній спальні мешкає такий тигр, що будь-яка інша проти неї – маленьке котеня!

Художній свист

Найбезневинніший варіант брехні – гіпербола. Це коли все – головним чином, чоловічі здібності, можливості і достоїнства – збільшується в розмірах. Коротше, перебільшення – це те, що в народі з розумінням іменується художнім свистом.

Любитель розфарбувати сіру дійсність і прикрасити прозу буднів є практично в будь-якій компанії. Особисто я знайома з Єгором, добрим 30-річним юристом зі львів. У свій час ми працювали разом, і дня не проходило, щоб Єгор, всівшись у відсутність начальника на його стіл, не ділився спогадами про минулий вечір або уікенд, коли він – Єгор – нібито особисто випивав п’ять пляшок горілки, за одну годину задовольняв таке ж число подружок або розкидав ще більше число хуліганів, що напали на незнайому дівчину. Для більшої переконливості Єгор наповнював байки конкретними деталями і подробицями: на зразок назви горілки або супермаркету, в якому та була куплена, і так далі. У переважній більшості випадків свистун заливає так художньо, що починає сам собі вірити. Читець-декламатор навіть не вважає потрібним витрачатися на завірення в своїй правоті. В жодному випадку не виказуй недовіри до слів твого Мюнхгаузена. Це може повергнути чоловіка в жорстокий стрес, і, намагаючись заглушити образу, він, чого доброго, і справді вип’є горілки та піде в темний провулок чесати кулаки.

Боротися зі свистуном взагалі не потрібно. Але, щоб не доводити буйство його фантазії до абсурду, варто час від часу м’яко сумніватися: "Невже п’ять (пляшок, дівчат, негідників)?" На що милий брехун звичайно відповідає: "Може, і ні, але чотири – точно".

Які брехливі слова, а як крутиться голова!

Дуже часто чоловік говорить не правду, а саме те, що ти хочеш почути. Типовий приклад – мій Толік. Кожен вечір він шарить в Інтернеті, нібито цікавлячись цінами на автомобілі, але час від часу абсолютно випадково натрапляє на сторіночки з порнографією. Раптово за спиною у чоловіка з’являюся я і бачу на екрані блондинку з пишним задом і неймовірним бюстом. "Нічого дівчина?" – закидаю я вудку. Чоловік будує гримасу огиди: "Не знаю, кому такі подобаються. Мені особисто дарма не потрібна".

Такий чоловік – швидший лестивець, ніж брехун. "Ти в мене найкрасивіша", "Без тебе б я пропав" – ось словник-мінімум домашнього підлабузника. Дійсно, навіщо говорити сувору правду про талію, що розпливлася, якщо це загрожує відлученням від вечері? Звичайно привілей відкривати очі на зайву вагу обережні лестивці прозорливо залишають кращій подрузі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...