• Без категорії

Доула – помічниця в пологах

Доула – помічниця в пологах На Заході укладення договору з доулой – достатньо поширена практика. Доула (з грецького – служниця для жінок), іноді її ще називають духовною акушеркою, допомагає жінці під час вагітності, а найголовніше, в пологах пройти цей непростий період комфортніше.

Пам’ятайте, що доула не лікар і не акушерка, у неї немає спеціальної медичної освіти, тому вона не може замінити вам кваліфіковану допомогу в пологовому будинку. Вона знаходиться поряд з породіллею з моменту початку схваток до народження дитини.

У її обов’язку входить забезпечення психологічної і іншої підтримки. Також вона повинна володіти прийомами релаксації. Підтримка доули охоплює широкий діапазон. Нагадати про правильне дихання, допомогти вибрати зручну позу для полегшення болю під час схваток, зробити масаж. Вона завжди на стороні породіллі і стежить за тим, щоб її побажання по можливості виконувалися.

Хто може стати доулой?

Звичайно доулой стають майбутні акушерки або жінки з утворенням психолога. Доулой може стати і жінка без спеціальної освіти, проте, із знанням про фізіологію вагітності, пологів і доглядом за малюком.

Кому потрібна доула?

До послуг доули може удатися будь-яка жінка в незалежності від того, набудована вона на природні пологи чи ні. У Європі і США до послуг помічниці в пологах звертаються навіть у разі запланованого кесарева перетини. Доули часто допомагають матерям-одинакам або жінкам, яким бракує емоційної підтримки з боку сім’ї або партнера.

Чому потрібна доула?

Навіть лікарі не заперечують благотворну дію знаючої і підготовленої помічниці в пологах. Відомо, що присутність доули на пологах скорочує вірогідність:

– кесарева перетини на 50%

– тривалість пологів на 25%

– використовування окситоцина (стимуляції) на 40%

– вірогідність епідуральної анестезії на 60%.

Як вибрати доулу?

Якщо ви вирішили знайти таку помічницю, не забудьте дізнатися про її кваліфікацію. Досвідчена доула повинна знати анатомію і психологію вагітної жінки, розуміти, як відбуваються пологи і, що дуже важливе, мати реальний досвід допомоги в пологах. Не забудьте уточнити, на скількох пологах вона допомагала і чи можна поспілкуватися з кимось з матусь, що народили з її підтримкою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...