Доступно про методику Масару Ібукі

Доступно про методику Масару ІбукіБільшість сучасних мам прекрасно інформовані про те, як корисно займатися з малюком по різноманітним методикам раннього розвитку. Більш того, всі ми, не раз чули знамениті імена Глена Домана, Марії Монтессорі, подружжя Нікітіних, Ібуки Масару, педагогів Вальдорофської школи та багатьох інших. Але, поклавши руку на серце, варто визнати, що наші знання про них досить поверхневі. Тим не менше, якщо ви серйозно зацікавлені в розвитку малюка, не зайве хоча б трохи вивчити основні ідеї видатних педагогів. Можливо, вони вам сподобаються, можливо, захочете з чимось посперечатися. Але, так чи інакше, принаймні, ви завжди зможете висловити власну думку з даного приводу в колі однодумців.

Пропонуємо вам невелику статтю про головні ідеї педагогіки раннього розвитку Масару Ібукі

Перш за все, хотілося б сказати пару слів про те, що Масару, насправді, досить успішний інженер, один із засновників знаменитої компанії Соні. Тим не менш, він став автором популярної, у всьому світі, книги «Після трьох уже пізно» і директором школи «Навчання талантів».

Масару Ібука приділяє величезний вплив раннього періоду дорослішання. В першу чергу дитинству. Він вважає, що саме в цей час формується характер малюка, що, погодьтеся, цілком відповідає нашим національним традиціям: «Виховуй, поки поперек лавки лежить». Педагог рекомендує якомога більше часу присвячувати дитині, брати її на руки, обіймати. Настійно не радить перекладати відповідальність за розвиток немовляти на няньок або викладачів курсів. У розумінні Ібуки ранній розвиток необхідний не для того, щоб підготувати дитину до садка, навчити її читати і писати з пелюшок. Педагог впевнений, що головне – прищепити тягу до пізнання нашого чудового світу, любов і допитливість до всього, що нас оточує, навик впевнено висловлювати свої думки.

Як же це зробити?

Основні постулати

Вибирайте ті заняття, які подобаються дитині.

Створюйте ситуації успіху, але намагайтеся давати малюкові досить складні завдання. Вивчайте крихту долати труднощі.

Використовуйте методику батога і пряника. Пам’ятайте, шльопати малюка модно тільки якщо це дійсно необхідно і лише до трьох років.

Слухайте музику разом. Вивчайте грати на музичних інструментах.

Привчайте карапуза плавати якомога раніше.

Стимулюйте спілкування з родичами і друзями.

Ніколи не смійтеся над малюком і не принижуйте його гідність, особливо перед чужими людьми. Всі «виховні моменти» повинні відбуватися віч-на-віч.

Пам’ятайте, дитину неможливо перехвалити, якщо це щиро і малюк того заслуговує.

Не годуйте насильно.

Ніколи не сваріться на очах дітей.

Не поспішайте балувати іграшками. Нехай дитина розвиває фантазію з тим, що є під рукою.

Робіть все, щоб розвивати дрібну моторику.

Привчайте дитину до спорту.

Займайтеся самоосвітою. Ваш малюк вчиться у вас.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...