Дослідження: У кожному будинку живе більше 100 видів «сусідів людини»

Комахи в будинку

Вчені вперше склали список «сусідів людини», що мешкають в кожному будинку. Згідно з дослідженням, в наших будинках живе понад 100 різних видів членистоногих, які ховаються в килимах, під плінтусами, в тріщинах в полках і про існування яких домовласники поняття не мають.

Про моторошне дослідженні повідомляє портал New Scientist. Дослідження проводилося в передмісті Ролі в Північній Кароліні (США). У більш ніж 50 будинках було знайдено 579 видів різних комах, членистоногих і так далі. Головним чином це були павуки, жуки, кліщі, мухи і мурахи.

«Жителі були дуже здивовані і навіть в жаху від того, що ми знайшли так багато. Так що нам довелося їх заспокоїти, пояснивши, що це нормально », – говорить Метт Бертоне з Університету Північної Кароліни, який очолював дослідження. Вчені знаходили членистоногих в найрізноманітніших місцях: в килимах, паркетних дошках, в тріщинах в полках і під плінтусами.

Проте дослідники заспокоюють, кажучи, що більшість з домашніх комах навряд чи зашкодять вам або вашому дому. «Необхідно встановити вплив прихованого життя в наших будинках на наше здоров’я, – говорить Джек Гілберт з Аргонської національної лабораторії. – Комахи мають свої власні бактерії і переміщують їх по території будинку, тому, зрозумівши їх біорізноманіття, ми зможемо краще пояснити розподіл мікробів в наших будинках ». До речі, в ході недавнього іншого дослідження більше 1,2 тис. американських домогосподарств виявилося, що звичайний пил в них містить в середньому близько 9 тис. видів грибків і бактерій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...