Домашня інсемінація. Чи є сенс

Домашня инсеминация. Чи є сенсПогана екологія, неправильне харчування та інші принади сучасного життя призвели до того, що все більша кількість сімейних пар відчувають труднощі із зачаттям дитини. Нерідко в таких випадках медики призначають пацієнтці штучну інсемінацію. Тобто введення сперми чоловіка (донора) в порожнину матки. На жаль, ефективність даної методики досить мала. Всього лише близько 10 – 15%. Тим не менш, вартує процедура недешево. Тому не дивно, що багато жінок, зневірившись, замислюються про використання методу в домашніх умовах.

У яких випадках лікарі рекомендують штучну інсемінацію

Коли зачаття не відбувається довгий час з огляду анатомічних проблем з будовою жіночих статевих органів. Наприклад, загином шийки матки.

Якщо якість сперми чоловіка нижче звичайного рівня. Це може статися в результаті якихось важких захворювань (паротит, сифіліс, гонорея, гепатит, туберкульоз та ін.), Перегріву, травм, зайвої фізичної активності і т.д.

У пар, які живуть разом тривалий час, іноді виробляється, так зване, імунологічне безпліддя. Тобто в матці жінки з’являються антитіла, спрямовані на сперму партнера. Щоб виявити дану патологію необхідно пройти спеціальний біологічний перехресний тест.

Коли жінка має позитивний ВІЛ – статус, для виключення інфікування партнера.

Іноді до штучної інсемінації вдаються представниці слабкої статі, які не мають постійних статевих партнерів.

Варто також сказати, що в реальному житті, час від часу, домашньою інсемінацією потай займаються жінки, чиї чоловіки категорично проти народження дитини. Ми не говоримо про етичність в даній ситуації. Тим не менш, змушені визнати, що таке існує.

Особливості домашньої інсемінації

Само собою, вона відрізняється від тієї, яка проводиться в медичній установі. У лабораторії сперма проходить спеціальну обробку. У неї додаються речовини, що стимулюють зачаття. Вдома використовується звичайний шприц без голки. Насіннєва рідина переноситься, з його допомогою, на поверхню шийки матки. (Ні в якому разі не намагайтеся проникнути в середину шийного каналу. Ви можете травмувати себе, занести інфекцію, спровокувати алергію, а, у важких випадках, навіть анафілактичний шок).

Якщо ви добре усвідомлюєте все, що написано вище, але, тим не менш, готові ризикнути, вам слід ознайомитися з основними правилами даної процедури.

Величезне значення для успішного зачаття має правильно обрана дата інсемінації. Це повинен бути момент овуляції або період протягом 2-3 днів до неї. Щоб з’ясувати, коли настане цей період можна використовувати різноманітні методики. Наприклад, купити в аптеці спеціальний тест або регулярно вимірювати базальну температуру. Детальніше про це ви можете прочитати в нашій статті

Сперматозоїди гинуть на відкритому повітрі протягом 2-3 годин. Отже, ввести їх потрібно якомога швидше.

Шприц повинен бути стерильним.

Лікарі рекомендують після процедури трохи полежати з піднятим тазом (підклавши під себе подушку) або постояти в позі «берізка».

Але, в цілому, слід знати, що шанси завагітніти при природному методі запліднення і за допомогою домашньої інсемінації практично рівні. Отже, якщо у вас є проблеми із зачаттям, звертайтеся до лікарів. Сьогодні існує безліч перевірених методик, що дозволяють стати мамами навіть у найскладніших ситуаціях зі здоров’ям.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...