• Без категорії

Домашні пологи. Що потрібно врахувати

Домашні пологи. Що потрібно врахуватиВ наші дні, в більшості великих, та й дрібних міст нескладно знайти спеціальні курси для майбутніх мам. Багато хто з них пропонують підготовку до пологів вдома. Ця стаття зачіпає найбільш популярні питання, які виникають у слухачів до організаторів. Вона буде цікава як вагітним, що свідомо вибрали для себе домашні пологи, так і їх опоненткам.

Перша і найбільш важлива проблема, яка виникає при думці про домашні пологи: «А чи варто?» Професійні керівники курсів для вагітних, зазвичай, запрошують на заняття майбутніх мам і тат. Потенційним батькам пропонується повна, вичерпна інформація про перебіг і всі аспекти варіантів появи дитини на світ. Даний підхід правильний. Існує й інший варіант. На курсах нав’язується ідея про те, що звичайні пологи в медичному закладі – це зло. Наводяться конкретні приклади важких або навіть летальних випадків. Іноді, в результаті подібної «обробки» жінка відмовляється від медичної допомоги навіть тоді, коли це необхідно.

Ми рекомендуємо вкрай обережно ставитися до подібних курсів. Якщо ви відчуваєте «тиск», запитайте, чи не отримають організатори яку-небудь вигоду від подібних заходів? Адже, самі собою, домашні пологи вимагають професійної підтримки, часом досить дорогої.

Ви можете заперечити, що і в державній клініці породіллі не обходиться без фінансових вкладень. І будете абсолютно праві. У нашому світі залишилося дуже мало речей, які дістаються безкоштовно. Навіть коли ви купуєте малюкові солодощі, хтось сколочує на цьому капітали. Але важливо розуміти, що ви купуєте за свої кошти: швейцарський шоколад або сурогат з пальмового масла, гарантовану допомогу або порожні обіцянки.

Як вибрати помічника в пологах

Насамперед, зверніть увагу на диплом претендентки / та. Ще один важливий момент – коли було закінчено освітній заклад.

Другий, не менш важливе, питання – досвід роботи. У медичному закладі акушерка допомагає, зазвичай, не менше 3-му породіллям за зміну. При виборі помічниці, обов’язково поцікавтеся, скільки діток вона / він прийняла за останній місяць.

Коли домашні пологи не рекомендуються?

Природно, відповідь на це питання може дати тільки ваш лікуючий лікар. А, ні в якому разі, не «духовний гуру», який веде курси для майбутніх мам.

Найбільш поширені проблеми: клінічно вузький таз, відшарування плаценти, неправильне передлежання, хронічні серйозні захворювання мами, важкі пологи в анамнезі та ін.

Крім того, слід враховувати, що не завжди вдається заздалегідь прорахувати тривалість появи дитини на світ, можливі аномалії всіх етапів пологів та ін. З цієї причини в деяких європейських країнах, за законом, біля приміщення, де відбуваються домашні пологи, повинна знаходитися машина швидкої допомоги .

Чи несе акушерка юридичну відповідальність у разі, якщо домашні пологи закінчилися важкими ускладненнями здоров’я для матері чи дитини

Відповідальність перед законом покладено лише на медперсонал в лікарнях. Слід зазначити, що і тут домогтися судового розгляду а, тим більше, кримінального покарання лікаря, вкрай складно. Тим не менш, адміністративну відповідальність він понесе обов’язково. У разі ж домашніх пологів дії акушерки розглядаються як допомога звичайної людини, отже, вона / він залишаться абсолютно безкарні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...