Домашні пологи: плюси і мінуси

young pregnant woman with husbandЯких тільки нових течій в пологах зараз не з’явилося! Це і природні пологи по Мішелю Одягну, і пологи у воді, і пологи у вертикальному положенні, і домашні пологи. Але якщо з першими трьома типами пологів все більш-менш зрозуміло: вони проходять в стаціонарі, під наглядом лікарів – то домашні пологи так і залишаються для нас загадкою, вибивається із загального списку. Справа в тому, що домашні пологи передбачають появу дитини на світ вдома, а приймає такі пологи часто чоловік або члени сім’ї. В особливо «екстремальних» випадках майбутні мами-прихильниці домашніх пологів воліють навіть не спостерігатися в жіночій консультації і не проходити всіх необхідних обстежень для більшої «природності».

Так чому ж так привабливі домашні пологи для молодих мам, і які вони мають плюси і мінуси? Домашні пологи гарантують максимальну увагу з боку запрошеної акушерки, родичів або чоловіка до породіллі.

Домашні пологи: плюси

Якби домашні пологи не мали своїх вагомих плюсів – навряд чи хтось погодився б народжувати поза стінами стаціонару. Прихильники домашніх пологів вказують на такі переваги:

1. Звична домашня обстановка.

Напевно, це один з головних аргументів, які змушують жінок народжувати вдома. Звичайно, ніхто не буде сперечатися, що вдома «і стіни допомагають». Жінка відчуває себе спокійніше і разслабленіше, що, безумовно, дуже важливо в цей відповідальний момент. Породілля сама може вирішувати, як поводитися під час пологів. Можна включити приємну музику і спокійно чекати появи на світ малюка. Звичайно, така обстановка не зрівняється з лікарняними стінами і лікарями, часом неуважними і грубими!

2. Мінімум медичного втручання в процес пологів.

Якщо вагітність породіллі проходила добре, вона обстежувалася в жіночоій консультації і впевнена, що і вона, і дитина абсолютно здорові – медичне втручання в процес пологів може обмежитися тільки перерізанням пуповини. Домашні пологи якраз і спрямовані на те, щоб і дитина, і породілля вели себе природно, а медичне втручання було виключено. Домашні пологи гарантують відсутність стимуляції пологів, анестезії, різного роду ліків, розрізів і, звичайно, кесаревого розтину.

3. Максимум уваги до породіллі.

Домашні пологи гарантують максимальну увагу з боку запрошеної акушерки, родичів або чоловіка до породіллі. Ви будете впевнені, що не залишитеся на самоті, але, в той же час, ніхто не буде надмірно втручатися в процес пологів.

4. Можливість перерізати пуповину не відразу.

У пологових будинках, як відомо, пуповина перерізується відразу, а, між тим, почекай лікар небагато – малюкові б дісталися цінні стовбурні клітини. Домашні пологи дозволяють батькам самим вирішити, коли перерізати пуповину – і, отже, дати можливість дитині отримати стовбурові клітини в необхідній кількості.

5. Постійне перебування дитини поруч з матір’ю.

Домашні  пологи, на відміну від стаціонарних, дозволяють матері відразу ж прикласти дитину до грудей і постійно бути поруч з ним. Крім того, вдома дитина точно не отримає щеплень без вашої згоди.

Домашні пологи: мінуси

Але на кожен плюс завжди знайдеться свій мінус – і домашні пологи в цьому плані не виняток. Які ж мінуси домашніх пологів?

1.В будинку неможливо забезпечити стерильність.

Відсутність належної стерильності загрожує інфікуванням породіллю і плоду. Якщо пологи будуть відбуватися на нестерильному простирадлі, а пуповина – перерізати ножем для хліба, велика ймовірність, що неприємним наслідком таких пологів стане інфекція.

2. Мінімум медичного втручання в процес пологів.

Трохи вище ми назвали це плюсом домашніх пологів, але мінімум медичного втручання може бути і мінусом. Адже пологи – процес хоча і природний, але непередбачуваний. І в будь-який момент щось може піти не так і відсутність поруч з породіллею професійного медичного персоналу з усім необхідним обладнанням може обернутися трагедією. Бувають випадки, коли без стимуляції ніяк – а її не буде. Може знадобитися термінове кесарів розтин – а провести його буде нікому. Зрештою, в останній момент породілля зрозуміє, що їй необхідна анестезія – а зробити її буде неможливо! І навіть «швидка» біля під’їзду – не гарантія того, що вас доставлять до лікарні вчасно.

3. Відсутність належного медичного обслуговування.

Жоден лікар не візьме на себе ведення домашніх пологів. У кращому випадку домашні пологи проходять під наглядом акушерки, професіоналізм якої часто під великим сумнівом. Крім того, якщо щось піде не так – вона ні за що відповідати не буде. Вам залишається покладатися тільки на її особисту чесність і порядність. Та й профілактичні щеплення в пологовому будинку, що б не говорили їхні супротивники, як правило, необхідні дитині.

4. Відносини з чоловіком.

Більшість жінок, які борються за домашні пологи, вважають, що найкращим помічником у цій відповідальній справі для них буде їх чоловік. Звичайно, є чоловіки, які прекрасно прийняли пологи у своєї дружини, а після цього стали любити і хотіти її ще більше, але … ви не можете знати заздалегідь, як поведе себе саме Ваш чоловік. Як би не було прикро, але це той випадок, коли все пізнається вже «постфактум». Навіщо спокушати долю і змушувати улюбленого виступати в ролі акушерки? Раптом він знепритомніє? Раптом у нього відбудеться психологічна травма? Раптом його ставлення до вас зміниться в гірший бік? Зрештою, ваш чоловік все-таки не лікар – і сподіватися на його допомогу, щонайменше, несерйозно.

5. Несумісність з першими пологами.

Перші пологи, в принципі, вважаються складними самі по собі – тому що вони перші. У кого-то все проходить легко і навіть майже безболісно, але не виключені й серйозні проблеми. Тому краще підстрахуватися і народити свого первістка все-таки в пологовому будинку – під наглядом лікарів, які, в крайньому випадку, зможуть прийти на поміч.

Якщо в домашніх пологах Вас приваблює домашня обстановка і мінімальне втручання – шукайте пологовий будинок, який реалізує спеціальну програму «Легкі пологи Мішеля Одена», де Ви зможете народити в палаті з домашньою обстановкою при мінімальному втручанні лікарів. Але якщо щось піде не так – медперсонал завжди прийде вам на допомогу. Звичайно, за це доведеться заплатити – але чи так уже важливо це, якщо на іншій чаші Ваш спокій і здоров’я Вашого малюка?

Якщо домашні пологи привабливі для Вас можливістю народжувати в зручній Вам позі – шукайте пологовий будинок, дозволяючий вільна поведінка в пологах. Так Ви зможете самі вирішити, як Вам народжувати, але, в той же час, будете під наглядом лікарів.

Якщо найважливішим для Вас є спільне перебування з немовлям – шукайте пологовий будинок, в якому є ця можливість. Благо, таких пологових будинків зараз багато.

Як бачите, зовсім необов’язково вибирати домашні пологи, щоб провести їх так, як Вам хочеться. Звичайно, раніше народжували і в полі, і вдома – але пологи далеко не завжди закінчувалися добре.

Звичайно, вибір домашніх пологів або пологів в стаціонарі залишається за вами. Але пам’ятаєте, коли будете вибирати, що пологи – хоча і природний, але дуже складний процес, що вимагає вашої величезної відповідальності за себе і за малюка. Вдалих і легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...