Догляд за шкірою та для чого потрібен дерматолог

дерматолог

За статистикою, кожна п’ята людина в нашій країні має проблеми зі шкірою. Однак далеко не кожен при цьому відвідує лікаря дерматолога. Чому? Найчастіше багато захворювань шкіри на первинній стадії не доставляють фізичних незручностей людині. Але таке потурання може завдати серйозної шкоди здоров’ю в цілому. Адже нерідко шкірні захворювання служать сигналом того, що у людини є проблеми з внутрішніми органами: шлунково-кишковим трактом, органами відтворення та ін. Саме тому так важливо вчасно звернутися до лікаря дерматолога. Досвідчений фахівець, застосовуючи сучасні методи діагностики, здатний розпізнати більшість хвороб і призначити відповідне лікування.

Як стверджують медики, найбільшою помилкою пацієнтів, що зіткнулися із захворюваннями шкіри, є самолікування. Погодьтеся, багато з нас частенько грішать тим, що самостійно ставлять собі діагноз, прописують ліки і застосовують їх. У підсумку, нерідко після бабусиних порад на шкірі залишаються рубці і опіки, які дуже важко вивести. Добре якщо ліки просто не подіють, набагато складніше, коли таке самолікування обертається тим, що захворювання стає не під силу вилікувати навіть висококваліфікованим фахівцям.

Хто такий дерматолог?

Лікар, який займається лікуванням шкірного покриву, називається дерматологом. Шкіра є найбільшим органом нашого організму, тому вона потребує особливого захисту та догляду. Судіть самі, будучи оболонкою нашого організму, вона зазнає впливу не тільки всіх зовнішніх чинників, а й внутрішніх органів. Шкіра- індикатор стану нашого організму, тому дуже важливо стежити за тим, щоб вона була здоровою. Якщо у вас з’явився висип, свербіж, бульбашки, лущення, вам просто необхідно звернутися до дерматолога. Ціна послуг досить різна у нас і за кордоном, так консультація дерматолога в Москві коштує від 300 грн. в той час як у Києві 100-150 грн.

У завдання лікаря входить відновлення здорового стану шкіри, нігтів, волосся, жирових тканин, слизових оболонок.

Серед найпоширеніших захворювань шкіри лікарі відзначають такі як, бородавки, грибкові ураження, екземи, псоріаз, вугрі (акне), дерматити різних видів, герпес. Для лікування шкірних захворювань застосовують такі методи:

  • Дієта (адже найчастіше шкірні захворювання викликані порушенням в органах травлення)
  • Догляд за шкірою (для зникнення зовнішніх проявів)
  • Медикаментозна терапія
  • Фізіотерапія
  • Психотерапія (оскільки багато шкірних захворювань спровоковані різними психічними розладами),
  • Курортотерапія (використовується в деяких випадках, коли захворювання носить хронічний характер).

В цілому лікуванням захворювань шкірних покривів займаються дерматологи, однак і серед них є більш вузькі фахівці. У даній сфері розрізняють наступних лікарів:

  • Дерматовенеролог
  • Дерматолог
  • Дерматолог-косметолог
  • Трихолог

Розберемося по порядку, коли і до якого лікаря необхідно звертатися.

Венеролог, коли він потрібен?

Венеролог займається лікуванням інфекційних захворювань жіночої та чоловічої сечостатевих систем, що передаються статевим шляхом. На жаль, люди звертаються до цього лікаря вкрай рідко, вважаючи це заняття принизливим. Цей стереотип має давні корені, які щільно йдуть в радянський час. Адже раніше вважалося великою ганьбою, якщо тебе випадково побачать сидячим в черзі біля кабінету такого інтимного доктора. Тим часом спроба лікувати подібного роду інфекції самостійно чревата сумними наслідками. Як правило, лікування венеричних захворювань вимагає прийому антибіотиків. Самостійний прийом цих лікарських препаратів може сильно нашкодити здоров’ю. Тому своєчасне звернення до дерматовенеролога дозволить максимально прискорити процес одужання і уникнути непередбачуваних наслідків. До того ж безконтрольний прийом деяких препаратів викликає нерідко зворотний процес, хвороба переходить у хронічну стадію, що набагато складніше піддається терапії.

Що лікує косметолог?

Естетичні проблеми зі шкірою вирішує лікар-косметолог. Цей фахівець допомагає здійснити повноцінний догляд за шкірою, приховати недоліки її зовнішності. Але головне, що косметолог може підкреслити вашу природну красу, застосовуючи новітні методи і засоби сучасної косметології. Сказати про те, що це, мабуть, один з найбільш затребуваних зараз лікарів, це не сказати нічого. Останнім часом черги до цих фахівців утворюються не тільки з представниць слабкої статі. Сучасні чоловіки часті гості у косметологів. Погана екологія, нерегулярне харчування, стреси- все це неухильно позначається на нашій шкірі. Звичайно, дерматолог-косметолог не допоможе вам вилікувати хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, однак частково ліквідувати поверхневі їх прояви цьому лікарю під силу.

Хто такий трихолог?

Питаннями догляду за волоссям і волосистою частиною голови займається лікар-трихолог. Якщо на Заході є цілі інститути вивчення волосся, то у нас в країні подібного роду фахівці з’явилися буквально кілька років тому і часто на прийом до такого спеціаліста можна записатися тільки в приватній клініці. Трихологія – це підрозділ дерматокосметології. А значить, з питань захворювання волосся і шкіри голови, можна сміливо звертатися саме до цього лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...