Догляд за шкірою при атопічному дерматиті

Догляд за шкірою при атопічному дерматитіАтопічний дерматит – зовсім не рідкісне явище серед дітей першого року життя. Щоб зменшити прояви захворювання, батькам крихти необхідно приділити особливу увагу шкірі малюка – адже у дитини, схильної до алергії, вона потребує особливого догляду.

В першу чергу обмежте час перебування малюка в одноразових підгузниках. Постійне перебування в памперсі може призвести до появи так званого «пелюшкового дерматиту». Особливо це стосується дітей, які мають чутливою і схильною до подразнення шкіру.

Якщо ви помітили почервоніння і попрілості в області промежини крихти, частіше влаштовуйте йому повітряні ванни. Якомога довше витримуйте дитину голяка; при цьому температура повітря в кімнаті повинна бути близько 20 градусів. Не переживайте, що малюк переохолоджуватиметься – холодні ніжки і ручки далеко не завжди свідчать про те, що дитина замерзла. Найчастіше, завдяки звуженню судин кінцівок, організм малюка економить тепло, а якщо малюк відчує себе некомфортно, він сповістить вас про це плачем.

Сприятливо діють на стан шкіри ванночки з настоєм чистотілу. Купати малюка в травах можна щодня, при температурі води від 34 до 37 градусів. Якщо на шкірі є виражене запалення, температуру води необхідно знизити на 1 градус.

Для лікування симптомів атопічного дерматиту фахівці призначають різні мазі і креми. Іноді батьки неохоче ними користуються, побоюючись, що вони завдадуть шкоди здоров’ю крихти. Гормональні мазі дозволяють швидко позбутися почервоніння, тріщин, лущення та інших проявів шкірної алергії. Подібні засоби не становлять загрози для дитини за умови, що батьки чітко дотримуються рекомендовані терміни і дозування лікування.

Мазі на основі цинку можна використовувати тривалий час – вони відмінно знімають запалення, швидко заспокоюючи і розгладжуючи дитячу шкіру, і при цьому практично нешкідливі для малюка.

Сьогодні випускаються комбіновані засоби, наприклад, мазі, до складу яких входять вітаміни і речовини, що сприяють якнайшвидшої регенерації шкіри. Інший варіант – засоби, що захищають від мікробів і кліщів, які нерідко селяться на пошкодженій шкірі, ускладнюючи перебіг дерматиту.

Однак слід пам’ятати, що засоби для догляду за шкірою не зупиняють алергічний процес, а лише полегшують стан дитини. Основне лікування повинне полягати у виключенні з раціону харчування алергенів і нормалізації роботи кишечника малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...