ДОГЛЯД ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМ

Відразу після народження ваш малюк дуже беззахисним. 9 місяців він перебував у стерильному середовищі. Тепер ваша головна задача – захистити малюка від впливу зовнішнього світу, поки його імунна система не стане міцнішою.

Загальні поради по догляду за новонародженою дитиною (перший місяць життя)

  • Чистим повинен бути не тільки сам малюк, але і все, що його оточує (іграшки, засоби гігієни, одяг, руки дорослих).
  • Кожен день проводьте необхідні гігієнічні процедури.
  • Регулярно провітрюйте кімнату, в якій знаходиться малюк. Кожен день проводьте вологе прибирання, підтримуйте комфортну температуру і вологість у приміщенні.
  • Приберіть з кімнати речі-пилозбірники, вони можуть сприяти розвитку алергій.
  • Не варто відразу після виписки запрошувати велику кількість гостей – дайте імунітету малюка спершу звикнути до найближчих.

Як обробляти пупок новонародженого

Догляд за пуповиною немовляти – відповідальне і дуже важливе завдання. Поки пуповина не відпала, її щодня потрібно обробляти зеленкою або йодом. Дезінфекція необхідна, щоб в організм малюка не проникла інфекція. Не замазуйте шкіру навколо ранки – ви можете прогледіти запалення. Для загоєння можна використовувати хлорофілліпт. Це протимікробний засіб підходить навіть для малюків.

Як умивати дитину

Почніть з умивання за допомогою ватного диска, змоченого в кип’яченій воді кімнатної температури. Трохи пізніше спробуйте вмивати малюка більш звичним способом – мокрою долонею. Якщо малюкові це сподобається, ватяні диски можна «скасовувати».

Як чистити ніс новонародженому

У носі немовляти утворюються скориночки, вони заважають малюкові дихати, тому видаляти їх потрібно щодня. Не використовуйте для чищення носика дитини ватяні палички! Приготуйте для процедури чисті ватяні джгутики. У кожну ніздрю можна крапнути по крапельці дитячого масла.

Як промивати очі новонародженому

Слизова малюка дуже чутлива і легко може загноїтися, тому щодня новонародженому слід промивати очі. Робити це потрібно змоченим у воді ватним диском (новим для кожного ока). Акуратними рухами промийте око від зовнішнього до внутрішнього кута ока, потім підсушіть очей сухим диском (індивідуальним для правого і лівого ока).

Як підмивати новонародженого

Підмивати малюка потрібно обов’язково вранці і після кожного сечовипускання і випорожнення протягом дня. Перевірте температуру води, опустивши під струмінь лікоть – там найбільш чутлива шкіра. Покладіть дитину на свою руку на спинку, притримуйте одну ніжку. Підмивайте у напрямку до анального отвору (не навпаки, щоб інфекція з прямої кишки не потрапила на статеві органи дитини). Особливо важливо правильно проводити процедуру, підмиваючи дівчаток.

Як часто мити новонародженого

Мити немовля в перший місяць кожен день необов’язково. Досить робити це 2-3 рази на тиждень. Однак, якщо купання подобається малюкові, доставляє йому задоволення і заспокоює, немає нічого поганого в тому, щоб проводити процедуру щодня.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...