ДОГЛЯД ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМ: ПОРАДИ МОЛОДИМ БАТЬКАМ

Позаду 9 місяців вагітності, пологи і ось ви вдома з довгоочікуваним малюком. Перший місяць життя дитини, мабуть, найбільш хвилюючий для батьків. Що ж мама і тато повинні знати в першу чергу, щоб створити для своєї новонародженої дитини найкращі умови?

Умови та догляд

Основи догляду за новонародженою дитиною досить прості. Квартира, в яку ви принесете новонародженого з пологового будинку, повинна бути чистою, добре провітреною. Намагайтеся підтримувати температуру в районі 20-22 градусів. Взимку, коли працює опалення, рекомендовано зволожувати повітря за допомогою зволожувача. Пам’ятайте, що дитину краще тепліше одягнути, ніж тримати її роздягненою в задушливому і жаркому приміщенні. У немовлят ще погано розвинена терморегуляція, і вони легко перегріваються.

Купати дитини ви можете відразу, як повернулися з пологового будинку. Починайте купання з температури води 36-37 градусів, поступово зменшуючи її до 30. Зранку умивайте малюка чистою водою.

Годування

Ніхто не буде сперечатися, що мамине молоко – найкраща їжа для дитини. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує грудне вигодовування до 2 років. Ось що радить ВООЗ на самому початковому і найважливішому етапі для успішного годування грудьми.

Саме в перший місяць встановлюється лактація. Дуже важливо годувати малюка на вимогу, а не по годинах, як це було прийнято раніше. Не рекомендується допоювати новонароджених водою (якщо для цього немає спеціальних показань). У маминому молоці досить води, щоб задовольнити потреби малюка.

Пам’ятайте, що головні чинники, які говорять про те, вистачає дитині молока чи ні – це надбавка у вазі за місяць (нормою вважається надбавка від 400 до 1200 грамів) і кількість сечовипускань на добу (не менше 12 разів).

Сон дитини

Повноцінний сон новонародженого не менш важливий, ніж годування і догляд за ним. Нерідко молоді батьки стикаються з тим, що ніяк не можуть заколисати немовля. Причин цьому може бути багато, але є кілька важливих порад, які допоможуть правильно організувати сон новонародженої дитини.

Переконайтеся, що дитина зручно одягнена: їй ніде нічого не тисне, не жарко і не холодно. У кімнаті також повинні бути комфортні умови для сну. Для новонародженої дитини рекомендовано створювати умови, максимально наближені до внутрішньоутробних. Зараз продаються спеціальні кокони для новонароджених – в ньому малюк знаходиться в позі, близькій до тієї, в якій він був в маминому животі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...