• Без категорії

Догляд за молочними зубами

Догляд за молочними зубамиНе дивлячись на те, що малюк з’являється на світ без зубів, у нього вони вже є, просто вони ховаються в яснах і чекають свого часу. Закладка і утворення зубів починається вже на 6-8 тижні ембріонального розвитку, а утворення твердих тканин зуба починається в кінці 4 місяці ембріонального розвитку.

Догляд за здоровими молочними зубами починається з появи, як ви вже здогадуєтеся, з моменту появи перших зубів. Тепер – після кожного годування ватяною паличкою, змоченою в кип’яченій воді кімнатної температури, потрібно очищати зубки малюка. Це може бути і перша в житті дитини зубна щітка зі спеціальною робочою частиною з поролону.

Як почати

Посадіть дитину на коліна і акуратно почистіть їй зубки, прагнучи зняти з них залишки їжі і наліт з бактеріями. Це виховує звичку доглядати за зубами, і надалі ви матимете менше проблем з дисципліною.

Приблизно з 1,5 років, коли вже є декілька молочних зубів, використовується дитяча зубна щітка з м’якою щетиною. І всі дитячі роки не забувайте періодично – раз на півроку – показуватися до стоматолога, знову ж таки, щоб дитя не боялося.

Поки дитина сама не справляється з доглядом за молочними зубами, їй потрібно допомогти в цьому, ставши позаду дитини, і, підвівши її голову – акуратно очищайте внутрішню і зовнішню поверхню зубів протягом 1-2 хвилин.

Кількість пасти на щітці повинна бути величиною з горошину. Зубна щітка повинна мати невелику чистячу головку, приблизно по довжині двох жувальних зубів, з штучних щетин, що становлять безліч окремих пучків ворсинок з округлими кінцями пучків, які не травмують ясен і рівномірно розподіляють тиск по всій поверхні зуба.

Важливо! Допоможіть також своєму малюку зробити сам процес догляду за молочними зубами улюбленою справою, купивши смачну і кольорову пасту і красиву, яскраву щіточку з товстою ручкою у вигляді іграшки.

Якщо догляд за молочними зубами дотримується батьками в строгості, то до трьох – чотирьом років у малюка вже повинен бути в наявності повний комплект з 20-ти молочних зубів. І до цього віку він повинен вже цілком самостійно розбиратися зі своїми зубами, твердо засвоївши, що шлях в ліжечко ввечері лежить тільки через ванну кімнату.

Важливо! Дуже відповідальний період в догляді за молочними зубами, коли вони ще не всі випали, а перші постійні вже прорізалися. Не втрачайте пильність і посилено чистіть зуби, щоб відразу захистити новонароджені постійні зубки від карієсу. До того ж, молочні зуби із запущеним карієсом можуть стати причиною гнійних запалень, абсцесів молочних зубів, що заподіюють шкоду постійному зубу, що прорізається.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...