Догляд за тілом для вагітної жінки

Догляд за тілом для вагітної жінки

Кожній жінці знайомі переживання з приводу того, як вона буде виглядати після пологів. Розтяжки, втрата м’язового тонусу, виникнення целюлітуі пігментації – це далеко не весь перелік передбачуваних змін, які жінка малює собі в своїй уяві. Чекаючи дитину, майбутня мама не тільки мріє про світле і приємне спілкуванні з малюком. Про себе вона не забуває ніколи, тому що вона -жінка.

Крім того, перед очима постійно знаходяться негативні приклади подруг, та й власної мами.

Зрозуміло, все це анітрохи не покращує настрою. Більше того, жінка може сама себе увігнати в зневіру і депресію, прокручуючи в голові страшні сцени свого майбутньої появи на пляжі у вигляді опливлого целюлітного монстра. Проте вихід завжди є. Він – у правильному догляді за тілом майбутньої мами. Простіше кажучи, проблему легше запобігти, ніж мужньо боротися з нею згодом.

Як уникнути небажаних змін тіла

Абсолютно нормальним є той факт, що в дородовий період жіноча фігура змінюється. Це природний фізіологічний процес. Однак можна постаратися звести до мінімуму неприємні моменти, наприклад, розтяжки.

Як уникнути розтяжок

Розтяжки називають ще стриями. Мається на увазі порвана шкіра. Як правило, вона білого кольору. Стриї є наслідком поганого стану шкіри, вірніше, поганого її тонусу. Як правило, це поздовжні смужки білого кольору. Пояснюється їх поява активним ростом деяких частин жіночого тіла під час вагітності – грудей, стегон і, звичайно, живота. На епідермісі позначається і гормональний стан тіла. Спостерігається порушення обміну речовин, уповільнення відновлювальної функції тканин, особливо,зневоднення.

Боротися з розтяжками допоможуть фізіопроцедури. Насамперед, це – контрастний душ. Різка зміна температура обливань тіла і тонізує, і тренує шкіру жінки. Крім того, вона допомагає боротися з варикозними проявами і покращує кровопостачання в цілому. Але робити контрастні обливання слід обережно і ні в якому разі не в область живота. Поступово змінюючи температуру води, корисно обливати груди, сідниці і стегна. І ще один спосіб боротьби з розтяжками – м’який масаж рукавицею з водоростей або сизалі. Легкі кругові рухи в проблемних зонах не дозволять шкірі розповзатися. Але в області живота, як із душем, слід бути вкрай обережною.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...