До якого типу вагітних відноситесь ви?

Про типи вагітності пише в своїй книзі "Як зробити дитину щасливою" перинатальний психолог Оксана Наумич. Первинні переживання факту вагітності відображають стартовий зміст материнської сфери. Визначити тип і скоректувати його в кращу сторону, може лише психолог, що працює з вагітними жінками.

Якщо ви раптом взнали себе в негативних типах, не турбуйтеся, спробуйте побачити в своєму "особливому положенні" плюси, поговорити з малюком або вилити свої відчуття на папір.

1. Тривожний тип

У жінки виникає сильна тривога за збереження вагітності, якщо вона бажана. Тривога-досада і страх, якщо вагітність застала жінку зненацька.

Вагітній цього типу потрібен якомога більше час проводити на свіжому повітрі, по можливості, скоюючи відволікаючі прогулянки в красивих місцях: парках, на березі ріки і ін.

Краще не читати медичної літератури, не іспитувати себе питаннями типу: "Що робити, якщо щось піде не так?".

2. Адекватний тип

На початку у цього типу вагітних можуть виявлятися слабовиражені негативні емоції, проте вони швидко витісняються більш вираженими позитивними.

Основний стан можна описати як задовільне, радісне здивування. Після того, як факт вагітності підтверджений, така жінка швидко настроюється на потрібний лад, концентруючись на планах і задачах, супутніх вагітності. Найвдалішим коментарем такого настрою буде: "Так тримати!".

Проте навіть такі мами випробовують сумніви і дуже переживають із цього приводу. Сумніви – це нормально. Свідомість жінки, що завагітніла, розуміє який серйозний крок зроблений, міняються пріоритети і цінності, ступінь відповідальності. Відбувається зміна стан з "я – дівчина" в "я – вагітна". Така кількість стрімких змін часто викликає внутрішню особову кризу. Важливо допомогти собі заспокоїться і дозволити насолодитися новим станом сповна.

3. Ігноруючий тип

Перші емоції негативні: страх, жах, розгубленість, розчарування. Потім може відбутися зміна настрою, якщо жінка знайде для себе позитивні сторони у вагітності.

Момент перелому настрою в позитивну сторону є дуже важливим. Такій жінці потрібно читати більше літератури про малюків, розставити фото різних чудових карапузів і милуватися ними. Слухайте Моцарта і займайтеся аутотренінгом.

4. Ейфорійний стан

Психологів завжди насторожує цей тип жінок. Найчастіше такий настрій характерний тим, хто недостатньо розуміє які зміни неминуче чекають жінки у зв’язку з вагітністю. Спостерігається загальна особова незрілість. Жінка не усвідомлює того, що зняти з себе відповідальність за немовля вона не зможе.

В цьому випадку будь-яке порушення "ідеального перебігу вагітності, пологів і особливо післяродового періоду" веде до появи страху, різкої зміни загального емоційного стану. Такі жінки можуть бути не готові до реалій дитячо-батьківських відносин. Тому вагітним такого типу дуже рекомендований пройти спеціальну підготовку у перинатального психолога.

5. Амбівалентне відношення

Характеризується різкою, періодичною зміною емоцій. Сьогодні вагітність бажана, а завтра вже немає.

Якщо жінка спочатку не бажає або не може перервати вагітність, можливі депресивні стани. Проте всіх, хто заважатиме їй прийняти вагітність, вона також винитиме.

6. Відкидаючий тип

Стан дуже нагадує тип з амбівалентним відношенням. Цей тип жінок, як правило, "спохопилися коли було вже пізно".

Наслідки різні: від благополучної корекції стану повністю від малюка. Проте афектно-негативне переживання, стійко зберігається незалежно від підсумкового рішення. Жінка стає в позу: "Вагітність сама по собі, а я сама по собі".

Що робити? Звичайно ж, навчитися контролювати свій настрій, уміти вчасно "випустити пару", дуже хороші різного типу методики релаксацій для вагітних, гімнастика і, безумовно, допомога психолога

Джерело: www.dytyna.info

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...