• Без категорії

Дні коли можна завагітніти

Дні коли можна завагітнітиСьогодні потенційні батьки прагнуть спочатку встати на ноги і тільки потім замислюються про спадкоємця, розуміючи всю важливість і відповідальність такого кроку. Це ознака цивілізованості. І ось, з роботою і житлом все визначилося, взаємні відчуття перевірені: подружжя ухвалило рішення стати батьками. Пройшов місяць – вагітність не наступає, пройшов ще – немає вагітності знову. Щоб серйозно підійти до питання планування сім’ї необхідно, знати про те, що завагітніти можна лише протягом декількох днів циклу, і цей період називається періовуляторним.

Існує декілька методів визначення днів, в які зачаття найбільш вірогідне.

Метод 1. Календарний

Один з найстародавніших способів. Правда, він є і найдостовірнішим, оскільки навіть при регулярному циклі не можна з точністю вирахувати час овуляції. Вірогідність помилки тут дуже висока.

Метод 2. Ректальна температура

Метод заснований на щоденному вимірюванні температури в прямій кишці. Ректальна температура має властивість трохи підвищуватися наступного дня після овуляції. До серйозних недоліків відноситься сама процедура (три місяці кожен ранок замість звичайної чашки кави треба починати з вимірювання температури в прямій кишці – заняття не з приємних). На достовірність результату впливає багато побічних чинників, навіть таких незначних, як поганий сон, стрес, замок, застуда і т.п. До того ж, у 20% жінок ректальна температура під час овуляції взагалі не змінюється.

Метод 3. Плюнь!

Можна спробувати визначити настання фертильних днів, досліджуючи кристалізацію слини під мікроскопом. “Метод” заснований на тому, що при підвищенні рівня естрогену (жіночих статевих гормонів) слина кристалізується у вигляді листя папороті. Звичайно, не треба забувати, що на характер кристалізації слини можуть вплинути міцний чай або кава, випиті напередодні, жувальна гумка, та і сама картинка “папороті” – річ не об’єктивна.

Метод 4. Клініка

Клінічні дослідження, наприклад, ультразвукові – найбільш інформативні. Вони дозволяють спостерігати за розвитком фолікулів, оцінювати наближення овуляції, підтвердити факт овуляції, що відбулася, і навіть виявляти різні порушення, пов’язані з розвитком фолікулів і овуляцією. Але для отримання потрібного результату необхідно достатньо часто відвідувати клініку – хоча б через день, що буває не завжди зручне робити жінці за наявності роботи або маленьких дітей. При виборі медустанови так само важливо розуміти, що надійність цього методу напряму залежить від якості апаратура і кваліфікації лікаря.

Метод 5. Тест на овуляцію

Принципово новий спосіб планування сім’ї – домашній тест, за допомогою якого можна визначити час овуляції безпосередньо за день, коли вона відбувається. Точність тесту порівнянна з лабораторною, а одержати необхідну інформацію можна не виходячи з будинку. Тест показує рівень лютєїнізуючого гормону (ЛГ) – передвісника овуляції. Різке підвищення концентрації ЛГ свідчить про те, що наближається оптимальний для зачаття час і в найближчі 24-36 годин відбудеться овуляція.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...