Для чого потрібні щеплення?

Для чого потрібні щеплення?Коли дитина з’являється на світ, вона звичайно має імунітет до деяких хвороб. Це заслуга антитіл, що борються з хворобами, які передаються через плаценту від матері до майбутнього новонародженого. Згодом, немовля, що годується грудьми, постійно одержує додаткові антитіла з грудним молоком. Але такий імунітет носить тільки тимчасовий характер.

Вакцинація (щеплення, імунізація) – створення штучного імунітету до деяких хвороб. Для цього використовуються відносно нешкідливі антигени (білкові молекули), які є частиною мікроорганізмів, що викликають хвороби. Мікроорганізмами можуть бути віруси, типу кору, або бактерії.

Вакцинація – один з найкращих засобів, щоб захистити дітей проти інфекційних хвороб, які викликали серйозні хвороби перш, ніж щеплення були доступні. Необгрунтована критика вакцинації в пресі, була викликана прагненням до роздування сенсацій з окремих випадків післявакцинальних ускладнень. Так, побічні ефекти властиві всім лікарським препаратам, у тому числі і вакцинам. Але ризик одержати ускладнення від щеплення набагато нікчемніше, ніж ризик від наслідків інфекційної хвороби у нещеплених дітей.

Вакцини стимулюють відповідь імунної системи так, як ніби має місце реальна інфекція. Імунна система потім бореться з "інфекцією" і запам’ятовує мікроорганізм, який її викликав. При цьому, якщо мікроб знов потрапляє в організм, ефективно бореться з ним.

В даний час є чотири різні типи вакцин:

· ті , що містять ослаблений живий мікроорганізм, наприклад вакцина поліомієліта, кору, свинки і краснухи.

· ті, що містять убиті мікроорганізми, наприклад вакцина коклюша.

· ті, що місять анатоксин: це токсин, вироблений бактерією чи вірусом. Наприклад дифтерія і вакцина правця (столбняка) – фактичні анатоксини.

· біосинтетичні вакцини, вони містять речовини, одержані генно-інженерними методами і викликають реакцію імунної системи. Наприклад вакцина гепатиту В, гемофільної інфекції.

Важливо впевнитися, що Ваші діти імунізуються в правильні терміни. Зазвичай, тільки здорові діти вакцинуються строго по графіку, так що питання про терміни вакцинації розв’язується індивідуально Вашим педіатром.

Джерело: imm.org.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...