• Без категорії

Дієта і лише дієта!

Дієта і лише дієта!

Хай вас не лякає така постановка питання: кожна вагітна жінка повинна правильно харчуватися. Та все ж для вагітної, страждаючої цукровим діабетом, правильно організоване живлення повинне мати першорядне значення.

У основу раціоні, який рекомендують майбутнім мамам з цією недугою, встановлена дієта, приписуюча нормальну кількість повноцінних білків (120 г), обмеження жирів до 50-60 г і вуглеводів до 300-500 г з повним виключенням цукру, меду, варива, кондитерських виробів.
Загальна калорійність добового раціону повинна складати в середньому 1600-2500 ккал. А якщо крім цукрового діабету у вас до вагітності були ще і зайві десять і більше кілограм, то добова енергетична цінність їжі не повинна перевищувати 1600 ккал.

Сміливо включайте в своє меню цільне молоко, кисле молоко, кефір: адже вони не тільки містять до 4,5% вуглеводів, але і багаті білком, незамінними амінокислотами, кальцієм, вітамінами А і В2, такими необхідними для зростання дитини і підтримки вашого організму. Дуже корисне споживання сиру. У цьому продукті крім вказаних нутрієнтів міститься велика кількість ліпотропних речовин, сприяючих нормалізації обміну речовин і зменшенню жирової інфільтрації внутрішніх органів. Це сприятливо відображається в першу чергу на печінці, на яку при вагітності і так лягає додаткове навантаження.

Сири також багаті білками і жирами і бідні вуглеводами (до 2%). А ось деякі сорти ковбас містять домішки муки і є більш вуглеводними продуктами, тому краще з’їсти на сніданок бутерброд з сиром, ніж з ковбасою. Вершкове масло бідне вуглеводами, але через високий вміст в ньому холестерину і ненасичених жирних кислот готувати блюда на ньому не рекомендується, все ж таки краще це робити на рослинному маслі. Слід обмежити споживання солі: натрій викликає затримку води в організмі і сприяє підйому кров’яного тиску і набрякам. Живлення повинне бути дробовим, бажано шість разів на день: три основні їда і три “перекушування”: другий сніданок, полудень і перед сном. Необхідна строга відповідність за часом ін’єкції інсуліну і їди.

Рухайтеся, а не сидіть!

Те, що вагітним необхідні рухова активність і свіже повітря, всім відомо. Але вагітним з цукровим діабетом це правило треба дотримувати неухильно. Для них рух – це не тільки чинник, сприяючий поліпшенню кровообігу, живленню тканин киснем, але і допомагаючи краще використовувати глюкозу, знижуючи її вміст в крові. Немає можливості ходити в спеціальні секції гімнастики для вагітних – проста ходьба по парку вже піде на користь. Таким чином, дотримуючись цих простих, але дуже важливих рад, хворий на діабет жінка виносить, народить і вигодує здорову дитину.

Джерело: http://mamka.ru/

НА ГОЛОВНУ – Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...