Дитячий садок: “підводні камені”

Дитячий садок: "підводні камені"

Перш, ніж віддати дитину в дитячий сад, необхідно уважно стежити за її поведінкою. Небажання відвідувати дитячий садок може бути реакцією на ставлення до нього в колективі і поява серйозних проблем.
Найбільш частою проблемою є негативне ставлення виховательського складу, тобто вихователь або няня без причини підвищують інтонацію. Особливо це стосується тих дітей, у яких досить спокійна обстановка в сім’ї. Доцільно заздалегідь пояснити малюкові, що підвищення голосу не завжди супроводжується покаранням.

Адаптація в колективі є другою причиною негативного ставлення до дошкільного закладу. У цьому випадку доцільно навчити дитину знаходити спільну мову з кожною людиною незалежно від віку і особистісних якостей. Також слід навчити її захищатися, щоб не стати ізгоєм у суспільстві.

Багато дітей негативно ставляться до харчування в дитячому садку, тому з небажанням йдуть туди. Для вирішення даної проблеми рекомендується готувати сніданок вдома, щоб малюк отримував заряд енергії без примусу в умовах садка.

Звичайно ж, перший час дитині буде досить складно звикнути до нової обстановки, в тому числі, навчитися грати загальними іграшками. Багато педагогів рекомендують приносити з собою улюблені іграшки для створення більш комфортної атмосфери. Але в цьому випадку потрібно ділитися ними з іншими дітьми без прояви агресії і невдоволення.

Ще однією проблемою при вступі дитини в дитячий сад є туалет. Наприклад, дитина звикла, що вдома у визначеному місці знаходиться горщик. У дитячому закладі необхідно попередньо відкрити двері, щоб потрапити туди. Дуже часто малюк соромиться звернутися за допомогою до няні або вихователя, тому з’являється комплекс.

Таким чином, негативних моментів можна з легкістю уникнути, якщо більше часу приділяти дитині і уважно стежити за її поведінкою. Також навчіть свого малюка ділитися всіма враженнями від того чи іншого заходу. І ні в якому разі не потрібно насильно змушувати дитину йти в дитячий сад або робити це за певну винагороду.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...