Дитячий конструктор: як правильно вибрати

Дитячий конструктор як правильно вибратиВеличезна різноманітність дитячих конструкторів, представлених на нашому ринку, робить вибір подарунка для дитини воістину нездійсненним завданням. Отже, які ж критерії потрібно врахувати в першу чергу, щоб куплений конструктор був цікавий і корисний дитині?

Перше, на що потрібно звернути увагу, це вікова категорія, для якої призначений представлений на прилавках магазина набір. Виробники наносять маркування, за яким можна визначити вікові рамки дітей, для яких призначена ця іграшка. Для дітей до року деталі конструктора повинні бути великі, легко з’єднуватись між собою. До двох десятків – оптимальна кількість комплектуючих. З деталей повинні збиратися впізнавані, зрозумілі дитині конструкції. При дотриманні цих умов конструктор допоможе розвинути у малюка просторове мислення, дрібну моторику, фантазію.

Для дітей постарше деталі конструктора повинні бути більш різноманітними і включати блоки, колеса, шестірні. Їм вже не цікаві великі деталі з обмеженим набором функцій і варіантів застосування. Дрібні та функціональні деталі зроблять гру більш захоплюючою і корисною. Для з’єднання деталей можуть застосовуватися різноманітні по конструкції болти і гайки. Для складання такого конструктора можуть бути передбачені спеціальні набори інструментів.

Деталі придбаного набору повинні бути добре помітні, але не дуже яскравих кольорів. Намагайтеся уникати неприродного фарбування деталей. Не дуже вдалими в даному випадку варто визнати так звані люмінесцентні кольори, які в природі не зустрічаються. Ідеальним є поєднання основних кольорів веселки, які можна буде вивчати в ході гри з дитиною.

Особливе місце при виборі конструктора займає питання безпеки. Комплектуючі іграшки повинні бути виготовлені з високоякісних, не токсичних матеріалів. Краї елементів повинні бути добре оброблені, не мати щербин, напливів, гострих виступаючих частин, які можуть призвести до травми. Для дітей велике значення має розмір запчастин конструктора. Чим менша дитина, тим крупніше повинні бути елементи. Перевагу бажано віддавати конструкторам відомих торгових марок. Компанії, що представляють всесвітньо відомі бренди, дотримуються всіх вимог і можна бути впевненим, що іграшка не поранить дитину, а неякісний фарбувальний пігмент не викличе алергічну реакцію. Конструктор – не та іграшка, на якій варто економити.

Ще одним фактором, який буде цікавити малюка в процесі гри, є кількість варіантів складання елементів конструктора. Чим старша дитина, тим більше об’єктів для створення повинен надати йому подарований набір деталей. Дитина в ході гри з конструктором повинна проявити фантазію, створити об’єкт, який відповідатиме заздалегідь визначеними параметрами, і володіти певними функціями. Важливу роль в ході гри з конструктором відводитися планування результату, який повинен бути досягнутий. Це сприяє розвитку у дитини логічного мислення і розуміння причинно – наслідкових зв’язків.

І нарешті, заключний параметр, який необхідно врахувати – тематика купованого набору елементів. Для дітей постарше має значення, які саме об’єкти можна зібрати з подарованого конструктора. При виборі варто врахувати захоплення та уподобання дитини. В даний час в магазинах можна знайти безліч іграшок різних тематик. Наприклад, морська тематика – з елементів конструктора можна зібрати різні судна, елементи портових і прибережних споруд. Або автомобільна тематика – комплектуючі такого набору дадуть можливість дитині зібрати різні типи транспортних засобів або об’єкти міської інфраструктур. Адже крім безпосереднього процесу планування майбутнього об’єкта, важливу роль займає створення легенди, згідно якої він буде використовуватися. Детально пророблена історія за участю побудованого корабля або автомобіля допоможе дитині більш цілісно розуміти дорослий світ.

Тим більше, що більшість дорослих із задоволенням самі приймають участь в іграх з конструктором. Захоплено плануючи і збираючи різні об’єкти, старший за віком своїм прикладом демонструє дитині алгоритм гри, сприяє більш продуктивному засвоєнню правил побудови та використання створених іграшок. Гра з батьками – найкраща форма виховання дитини.

Дотримуючись нескладних правил, перерахованих в цій статті, можна придбати не лише гарну іграшку, але і корисний інструмент для розвитку дитини, за допомогою якого вона зможе більш якісно пізнавати навколишній світ і діючі в ньому закони і правила.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...