• Без категорії

Дитячі ревнощі

Дитячі ревнощіБагато жінок, чекаючи другої дитини, задаються питанням: «Як і коли про це сказати старшому?» І, взагалі, як правильно поводитися, щоб первісток не відчував себе обділеним Вашою увагою і любов’ю.

Більшість фахівців рекомендує повідомити старшу дитину про майбутнє поповнення після третього місяця вагітності. По-перше, вже менше вірогідність викидня. По-друге, Ваше черевце вже стає помітним і є про що поговорити. Дуже рано починати про це розмову не має сенсу, оскільки всі Ваші слова сприйматимуться дитиною дуже абстрактно.

Підготовку старшої дитини до його нової ролі краще почати із знайомства з іншими маленькими дітьми. Підіть в гості до друзів, у яких недавно народилася дитина. Розкажіть своєму первістку про те, що всі новонароджені дітки дуже безпорадні. Що вони дуже потребують дбайливого обігу і ласкавого відходу. Але при цьому не забудьте йому сказати, що, не дивлячись на те, що Вам доведеться багато часу приділяти немовляті, у Вас вистачатиме часу і на нього, старшого, що Ви також сильно будете його любити.

Після пологів, дозвольте малюку відвідати Вас в пологовому будинку. Обійміть його, поцілуйте, скажіть як ради його бачити. Дозвольте первістку доторкнутися до свого братика або сестрички, поцілувати малюка і т.д. Вам може показатися, що дитина робить щось не так, він дуже неакуратний або не навмисне робить малюку боляче. Тільки не лайте його і не проявляйте свого роздратування. Спокійно поясніть і покажіть, як потрібно робити.

Оточіть свою старшу дитину додатковою увагою і допоможіть йому справитися з тими суперечливими подчуттями, які присутні зараз в його дитячій душі. Частіше залишайтеся з ним наодинці, грайте, читайте йому перед сном книжку. Причому це може робити не тільки мама, але і інші члени сім’ї.

Постарайтеся привертати старшу дитину до догляду за молодшим, але під Вашим контролем. Виберіть якесь доручення, яке зможе зробити тільки він, наприклад, намалювати нову картинку для малюка або підвісити гірлянду брязкалець в ліжечку братика/ сестрички. Ви можете довіряти старшому і інші доручення, відповідні йому по віку.

Купіть рамочку для фотографій, що складається з двох частин. У одну половинку помістите фотографію старшого, а в іншу – молодшої дитини. Поряд можете поставити вашу сімейну фотографію. Говоріть первістку, що для Вас обидві Ваші дитина дуже важливі і значущі, і Ви їх дуже любите.

Зараз як ніколи важливо, щоб тато став більше часу проводити з первістком. Сумісні прогулянки у вихідний день в парку або похід в кіно дадуть можливість дитині відчути себе значущішим для Вас. Зрозумійте, абсолютно неважливо чим саме Ви з ним займаєтеся. Для дитини важливий сам факт спільної з вами діяльності, те, що Ви приділяєте йому свій час і Вам разом від цього добре.

Джерело: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...